Міжнародний день програмістів

Міжнародний день програмістів

Професійне свято програмістів Міжнародний день програмістів (International Programmers Day) відзначають 7 січня щорічно. Це свято пов’язане з надзвичайно важливою на сьогодні професією. Люди, що займаються програмуванням, суттєво полегшують наше життя, даючи команди автоматизованим машинам.

Схожа подія:
🧑🏻‍💻 День тестувальника
🧑🏻‍💻 День комп’ютерника і програміста
🧑🏻‍💻 Національний день додатків
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Хто такі програмісти?

Зазвичай такі слова як «комп’ютер» та «програміст» асоціюються у нас із звичайним персональним комп’ютером або ноутбуком. Однак це не зовсім відповідає реальності. Всі складні електронні прилади, від маленького пульту управління до масивного промислового верстату мають влаштований комп’ютер, який потребує налаштування, програмування та відповідного обслуговування. Цей день ми маємо змогу вшанувати всіх програмістів та комп’ютерників, що роблять наше життя легшим та цікавішим через нові технологічні розробки.

В наші дні комп’ютерник не тільки поширена, але досить популярна професія. Спеціалісти, які займаються програмуванням, а також настройкою та ремонтом комп’ютерної техніки, потрібні всюди.

Саме 7 січня стали вперше відзначати Міжнародний день програміста. Можна зустріти й інший варіант дати – День комп’ютерника і програміста, що відзначають на 256 день року, адже саме таке число відповідає максимальній кількості чисел, які можна виразити за допомогою 1 байта. Але IT-спільнота України 🇺🇦 відмовилась від його святкування через те, що воно мало російське коріння і сновним святом став саме Міжнародний день програмістів 7 січня.

Перший комп’ютер

Цікаво, що перший комп’ютер в світі з’явився в 1946 році в армії США. Його сконструювали американські вчені, щоб обчислювати балістичні таблиці, дуже важливі в авіаційних та артилерійських військах. Перший комп’ютер мав також свою назву – Енік. В ньому було запроваджено двійкову систему і він дозволяв здійснювати досить складні розрахунки. Пристрій ефективно працював аж 9 років. Потім його розібрали як морально застарілий.

В наші дні, коли фах ком’ютерника став досить популярним, а спеціальність має велику градацію від простих користувачів до програмістів високого рівня, було запроваджено свято, яке швидко стало відомим серед широкого кола користувачів і фахівців. 

Як відзначати Міжнародний день програмістів?

Особливих традицій святкування цього дня не існує. Зазвичай компанії, робота яких пов’язана з програмуванням та комп’ютерною технікою, збирають своїх працівників на святкові заходи, влаштовують гучні корпоративи. 

Деякі компанії проводять для своїх працівників семінари, конференції, симпозіуми за участю провідних фахівців галузі. На таких заходах представляються нові підходи, технології, методи тощо. Мета таких заходів спонукати комп’ютерників та програмістів на відкриття нових ідей.

Комп’ютерників може зацікавити британський серіал з однойменною назвою «Комп’ютерники», що виходив на екрани в період з 2006-го по 2013-го роки. В ньому йдеться про пригоди працівників служби підтримки IT.

Вибираємо подарунок для програміста

  • Техніка. В першу чергу людину, діяльність якої пов’язана з комп’ютерами, можуть зацікавити предмети, що відносяться до її професії. Це може бути клавіатура, гарнітура, якась деталь до ПК чи ноутбука, наприклад хороша відеокарта чи материнська плата. Проте до вибору таких подарунків треба підходити з особливою ретельністю, адже комп’ютерна деталь має підходити до всієї зборки комп’ютера. Тому напередодні варто дізнатися, яким комп’ютером користується винуватець свята. Також у виборі технічних подарків варто скористатися допомогою людини, що розуміється на комп’ютерній техніці.
  • Гумористичні презенти. Сьогодні у міжнародній павутині представлено безліч подарунків, пов’язаних з темою комп’ютерів, що виконані у гумористичному підтексті. Це може бути чашка з цікавим надписом чи будь-який потрібний предмет у формі клавіатури, мишки тощо.
  • Особисті подарунки. Підбираючи подарунок для комп’ютерника спробуйте абстрагуватися від його професійної діяльності та подарувати щось цінне для його особистості. Наприклад, жінці програмісту можна презентувати дамську сумку, а чоловікові – стильну краватку.
  • Комфорт для роботи. До цієї категорії належать подарунки, які додадуть комфорту на робочому місці. Адже комп’ютернику та програмістові доводиться довго сидіти, не змінюючи положення тіла. Це має поганий вплив на здоров’я. Це може бути подушка під шию, хороше робоче крісло, масажер для ніг тощо.

Цікаві факти про комп’ютери

  • У 1982 році редактори та читачі журналу «Time» проголосили ЕОМ (електронну обчислювальну машину) «людиною року».
  • Крім Дня комп’ютерника та програміста у фахівців IT-сфери існує ще декілька неофіційних свят. Це День системного адміністратора, що святкується в останню липневу п’ятницю, День тестувальника, який припадає на 9 вересня.
  • У період з 1985 по 2000 роки в Сполучених Штатах Америки спостерігався справжній бум продаж комп’ютерної техніки. Тоді ПК, розходилися як «гарячі пиріжки» і продавалися краще, ніж автомобілі.
  • Знак @ на українській мові називається «собачка», на інших мовах  це «мавпа» чи «равлик».
  • У 1998 році на смерть було засуджено 2-х китайських хакерів, що вкрали 31 000 доларів, зламавши систему захисту банку.
  • Вага першого в світі ком’ютера сягала понад 27 тон, агрегат займав місце на довжині 16 000 метрів.

Листівки на Міжнародний день програмістів

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Коли будемо відзначати Міжнародний день програмістів?

РікДатаДень
20257 січняВівторок
20267 січняСереда
20277 січняЧетвер
20287 січняП’ятниця
20297 січняНеділя
Copy link