День міста Коломия

День міста Коломия

19 серпня святкує свій день народження чудове місто Коломия на Івано-Франківщині. Це старовинне місто з багатогранною історією, самобутньою культурою, гарною архітектурою.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Запоріжжя
🇺🇦 День міста Чернігів
🇺🇦 День міста Житомир

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія міста Коломия

Коломия є одним із старовинних міст України. Її історія почалася більше семи століть тому. Територія Коломиї почала заселятися ще з 7 століття до н.е. Перспективне географічне положення на перетині торговельних шляхів обумовило міцне положення Коломиї у сфері торгівлі. У місті розвивалося ткацьке ремесло та швейна справа, гончарство та інші галузі. Саме тут знаходилася одна з найсильніших на той час фортець. Вперше Коломия згадується у Галицько-Волинському літописі від 1241 року.

Коломия зазнала роки страждань та лихоліть. Місто було не один раз спалене вщент під час нападів турків та волохів. У XVIII столітті після поділу Речі Посполитої місто потрапило під владу Габсбургів у складі австрійської державми. Пізніше на околицях Коломиї почали з’являтися німецькі колонії, було налагоджено залізничне сполучення зі Львовом. У XX столітті Коломия посідала друге місце після Львову як осередок культурного та громадського життя на Галичині.

Цікаві факти про місто Коломия

  • Тут знаходиться єдиний у світі Музей писанки, в якому знаходиться кілька тисяч експонатів – найбільша світова експозиція.
  • Народні коротенькі пісні-коломийки пішли саме з цього міста.
  • У Коломиї було придумано «мавзолей» – тіло вбитого Олекси Довбуша показували у ратуші.
  • Саме тут було встановлено перший пам’ятник Бандері. 
Позначки:
Copy link