День міста Житомир

День міста Житомир

У другі вихідні вересня (друга субота-неділя) житомиряни відзначають свято рідного міста – День міста Житомир.

У 2023 році День міста Житомир припадає на 9 вересня.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Луганськ
🇺🇦 День міста Миколаїв
🇺🇦 День міста Каховка

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Житомир є одним із найстаріших міст Русі та розташовується на півночі сучасної України. Датою заснування вважається 884 рік. Археологічні дослідження вказують, що перші поселення тут були ще в бронзову епоху. Місто здавна населяли древляни, зокрема, житичі, що входили до їх племінного союзу (за думкою вченого Шафарика). Назва племені, за деякими джерелами, і дала назву місту – Житомир. Однак є й інші версії. Наприклад, Житомиром звали одного дружинника київських князів Аскольда і Діра, який, відмовивши у служінні Олегу, переховувався у цих краях.

У 1240 році під час навали татаро-монгол місто було розорене та зруйноване, як і більшість поселень Русі того часу. У 1320 році Житомир відвоював литовський князь Гедимін і звільнив від Золотої Орди, хоча місто піддавалося татарським набігам ще декілька разів до XVII ст.

Житомир отримав магдебурзьке право в 1444 році. У 1569 році увійшов до складу Речі Посполитої, а пізніше – до Російської імперії, у 1804 році став адміністративним центром Волинської губернії. Найбільших руйнувань місто зазнало під час Другої світової війни і лише у 50-х роках XX століття чисельність населення досягла довоєнного рівня.

Цікава інформація

  • Сьогодні Житомир – надзвичайно гарне місто із багатьма пам’ятками архітектури.Одна з них – Житомирська обласна філармонія ім. Святослава Ріхтера, яка була побудована у 1858 році і є найстарішим театром України.
  • Також цікавим фактом є те, що кожна третя пачка морозива в Україні виготовлена в цьому місті.
  • Ще в Житомирі виробляють оригінальні запчастини до автомобілів BMW та Audi. 
Позначки:
Copy link