День міста Запоріжжя

День міста Запоріжжя

Щороку у першу суботу жовтня запоріжці відзначають День міста Запоріжжя. Цей індустріальний центр заснований в 1770 році, а в 1806 році поселення отримало статус повітового міста. В сучасному Запоріжжі проживає приблизно 43% від населення області.

День міста Запоріжжя в 2023 році відзначається 7 жовтня.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Одеса
🇺🇦 День міста Суми
🇺🇦 День міста Донецьк

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Запоріжжя – великий індустріальний центр. Тут зосереджено потужні підприємства машинобудівної, енергетичної, металургійної, гірничої промисловості. Відкрито багато науково-дослідних установ. Наприклад, Мотор-Січ – великий виробник двигунів для авіації. Запорізький автомобілебудівний завод зараз є єдиним у країні, що має виробництво повного циклу.

Цікаві факти

  • У цьому місті знаходиться один із найбільш довгих проспектів у світі – Соборний, що дорівнює 10800 м.
  • Дніпровська ГЕС являє собою греблю 50 метрів заввишки. 
  • Хортиця, що є найбільшим островом Дніпра, знаходиться у Запоріжжі. Тут є музей «Запорізька Січ», де можна побачити виставу кінного театру, відвідати музей історії козацтва та музей судноплавства.
  • Дитяча залізниця – 9-кілометрова колія, де курсують справжні поїзди, але у зменшеному масштабі. Є власний невеликий вокзал, довгий тунель, можна придбати квитки у справжній касі. 

Сьогодні місто потерпає від щоденних обстрілів, бо дуже близько від лінії фронту. Мирного неба тобі, славне і героїчне місто Запоріжжя!

Позначки:
Copy link