Всесвітній день лева

Всесвітній день лева

Що це за день?

Сучасне світове товариство часто відзначає свята, присвячені диким тваринам, які потребують захисту людини через загрозу повного зникнення з обличчя Землі. Багато таких свят маловідомі широкому загалу. Наприклад, Всесвітній день лева, що припадає на 10 серпня. Мета свята поширити знання про проблеми, з якими зустрічаються представники цього виду котячих, а також запропонувати шляхи їх розв’язання.

Споріднені події:
✔️ Міжнародний день тигра
✔️ Міжнародний день гепарда
✔️ Міжнародний день димчастого леопарда
✔️ Міжнародний день ягуара

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день лева?

Чому саме 10 серпня, а також хто і коли вирішив відзначати цей день, достеменно невідомо. Проте ми знаємо, що цих тварин боялися та шанували споконвіку. Недарма цю тварину ще називають царем звірів. Люди, які бажали похизуватися своєю владою, сміливістю та статками утримували цих звірів у неволі. Про перших левів-невільників згадується у документах Стародавньої Ассирії, датованих 800-ми роками до нашої ери. 

Левів часто можна було побачити при дворі Олександра Македонського. Цих тварин привозили сюди з Північної Індії для проведення гладіаторських поєдинків. Заможні люди Далекого Сходу також полюбляли похизуватися наявністю цієї хижої тварини. Не відставали від них і королівські особи багатьох європейських країн. Тут ці екзотичні звірі вважалися справжньою окрасою.

На початку 17 століття леви почали з’являтися у колекціях великих зоопарків Європи. Згодом, паралельно з торгівлею рабами почала процвітати і торгівля левами. В 19 столітті ці царські тварини стали дешевим товаром, який можна було придбати на одному з численних ринків. З Африки леви постачалися у великій кількості, багато з них гинуло під час морських перевезень.

Сучасні проблеми диких тварин

Щороку 10 серпня по всьому світі проводять різні акції з метою привернути увагу світової спільноти на ті проблеми, з якими стикаються ці тендітні та водночас могутні хижаки. Мало хто знає, яка серйозна небезпека загрожує їхньому існуванню.

Сьогодні найбільше левів можна зустріти у південній частині Африки, а також на території Індії. Вчені стверджують, що за останні 20 років популяція цих хижаків різко скоротилася. Якщо ще у 70-х роках 20 століття їх налічувалося близько 100 000 особин, то до 2005 року ця цифра зменшилась вдвічі. Причини вимирання популяції левів не нові та співзвучні тим, що загрожують життю інших тварин. Це і антропогенний вплив – діяльність людини, що негативно впливає на збереження місць проживання цих тварин. А також природні катаклізми та зміна клімату.

Варто зазначити, що певні види цих хижаків ізольовані у географічному значенні. Це коли одна популяція відокремлена від інших великою відстанню чи іншою географічною перепоною. Це є причиною того, що генетичне різноманіття левів суттєво скорочується.  Саме тому міжнародна організація – «Союз з охорони природи» – віднесла левів до особливо вразливих  диких тварин.

Люди споконвіку боролися з левом, відвойовуючи територію. Величезні угіддя, які ще недавно ці звірі вважали своєю домівкою, перетворюються на сільськогосподарські землі, на яких вирощують злаки та овочі, випасають худобу тощо. Окрім того, процвітає браконьєрство, яке згубно діє на вже виснажену популяцію.

Сьогодні леви з Азії та Африки зберігаються в національних парках, зоопарках, зооколекціях на території спеціальних резерватів. Тварини ростуть та розмножуються в неволі під пильним наглядом фахівців-зоологів.

Цікаві факти про левів

  • За день самець лева може з’їсти близько 7 кг м’яса, у той час коли для самки достатньо 5 кг.
  • Лев видає характерний звук рику, який чутно на відстані 7-9 км.
  • Мало хто знає, проте левів можна віднести до лінивих тварин, оскільки вони сплять до 20 годин на добу.
  • Лев – це досить швидка тварина, максимальна швидкість, яку вони можуть розвивати, складає – 80 кілометрів за годину. Проте довго бігти на цій швидкості вони не можуть. 
  • Стрибки – це ще одна слабкість левів, вони без особливих зусиль можуть стрибати на довжину понад 10 м.
  • Леви – соціальні тварини, вони живуть прайдами (зграями), до складу яких входить 12-15 тварин. У прайдах самці захищають територію, а самки полюють за здобиччю та виходжують своє потомство. Попри те, що основними мисливцями є самки, самці завжди починають трапезу першими.
  • Гігантські кішки є досить важкими, так деякі самці можуть важити до 350 кг. Водночас у левів найменше серце та мізки, якщо порівнювати їх з іншими хижаками Африки.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про левів

Цікаві факти про левів

Як відзначати Всесвітній день лева?

Ця дата особливо гучно святкуються у країнах Африки та Азії, де ці тварини мешкають. На Всесвітній день лева організовуються пізнавальні тури, безоплатні екскурсії. Яскравим прикладом є святкування у парку Малаві, де відвідувачам пропонують поспостерігати за життям левиного прайду. В деяких африканських країнах, наприклад в Замбії, проводяться гучні костюмовані карнавали, присвячені царю звірів. Люди перевдягаються у костюми тварин та розважаються протягом дня. Також у цей день досить влучними є благодійні акції на користь левів, досить популярними подібні акції є у Ботсвані.

Якщо вам не пощастило на Всесвітній день лева побувати в одній з африканських країн – це не біда. Можна відвідати місцевий зоопарк, та попередньо варто більше дізнатися про цих хижаків. З цією метою можна почитати енциклопедію чи переглянути документальний фільм про цих величних тварин. Також можна поділитися подією у соціальних мережах, сфотографуватися у парку з левом, перевести кошти на рахунок благодійної організації, що займаються порятунком диких тварин.

Коли будемо відзначати Всесвітній день лева?

РікДатаДень тижня
202110 серпняВівторок
202210 серпняСереда
202310 серпняЧетвер
202410 серпняСубота
202510 серпняНеділя
Copy link