Міжнародний день ягуара

Міжнародний день ягуара

Міжнародний день ягуара (International Jaguar Day) у багатьох країнах світу відзначають 29 листопада.

Схожі події:
🐾 Міжнародний день димчастого леопарда
🐾 Всесвітній день лева
🐾 Міжнародний день гепарду

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія заснування Міжнародного дня ягуара

International Jaguar Day був оголошений офіційним святом у 2018 році на форумі, який відбувся в Нью-Йорку у штаб-квартирі ООН. У засіданні взяли участь представники 14 країн, на території яких знаходяться природні ареали проживання ягуарів. Популяція тварин стрімко зменшилася в останні роки, тому постало гостре питання про збереження виду. На форумі було прийнято програму Jaguar 2030 задля поєднання зусиль урядів різних країн, неурядових організацій та місцевих співтовариств з метою збереження ягуарів та відновлення цінних екосистем.

Мета проведення події

День ягуарів покликаний привернути увагу людства до проблеми, захистити та примножити кількість цих граціозних хижих кішок.

Як відзначають цей день?

У рамках програми відбуваються конкретні заходи, спрямовані на збільшення популяції диких кішок. Основним ареалом проживання ягуарів є тропічні ліси Амазонки та Центральної Америки. Також хижаки мешкають у гірських місцинах. Раніше ягуари часто зустрічалися у північній частині Ріо-Гранде у Нью-Мексико, але були знищені техаськими рейнджерами у XIX сторіччі. Згодом у США був прийнятий закон про захист тварин, але він допоміг зберегти популяцію лише у Центральній та Південній Америці.

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про гепарда

Цікаві факти про гепарда
Позначки:
Copy link