Наумів день

Наумів день

1 (14) грудня віряни святкують Наумів день. Це народне свято, відзначене у місяцеслові. Дата присвячена вшануванню пророка Наума, що мешкав у Галілеї у VII сторіччі до нашої ери. По-простому дату називають Наум Грамотник. Назва виникла тому, що в давні часи саме 1 грудня малюків, що вже підросли, віддавали старцям на виховання та навчання грамоті.

Схожа подія: День пам’яті святого мученика Епімаха Александрійського та День пам’яті святого Феодора Студита

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У церковній літературі збереглося обмаль відомостей про життя пророка Наума. Є інформація про народження Наума у галілейському селищі Елкоша. Достеменно відомо, що цей чоловік записав свої пророцтва у книжку, яка була завершена у 663 р. до н. е. Наум є одним з дюжини «малих» старозаповітних пророків. У його книзі розповідається пророцтво про загибель мешканців ассирійського міста Ніневії через беззаконне життя. Обставини життя пророка Наума і досі невідомі. Вважається, що він помер на 45-му році життя та був похований на рідній землі.

Як відзначають цей день?

На Наумів день християни йдуть до церкви, просять благословити дітей, складають молитви. Раніше 14 грудня вважалося початком навчання дітей грамоті у селах та селищах. 

Позначки:
Copy link