Наумів день

Наумів день

14 грудня віряни святкують Наумів день. Це народне свято, відзначене у місяцеслові. Дата присвячена вшануванню пророка Наума, що мешкав у Галілеї у VII сторіччі до нашої ери. По-простому дату називають Наум Грамотник. Назва виникла тому, що в давні часи 14 грудня малюків, що вже підросли, віддавали старцям на виховання та навчання грамоті.

У церковній літературі збереглося обмаль відомостей про життя пророка Наума. Є інформація про народження Наума у галілейському селищі Елкоша. Достеменно відомо, що цей чоловік записав свої пророцтва у книжку, яка була завершена у 663 р. до н. е. Наум є одним з дюжини «малих» старозаповітних пророків. У його книзі розповідається пророцтво про загибель мешканців ассирійського міста Ніневії через беззаконне життя. Обставини життя пророка Наума і досі невідомі. Вважається, що він помер на 45-му році життя та був похований на рідній землі.

На Наумів день християни йдуть до церкви, просять благословити дітей, складають молитви. Раніше 14 грудня вважалося початком навчання дітей грамоті у селах та селищах. 

Схожа подія: Міжнародний день грамотності
Цікаво дізнатися: в яких державах рівень грамотності населення складає 100%, а також – хто з видатних історичних діячів не вмів читати й писати.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки: