День пам’яті святого Федора Студита

День пам’яті святого Феодора Студита

За церковним календарем християни 26 січня (8 лютого) відзначають День пам’яті святого Феодора Студита. У народі його називали Федором Поминальником, адже вважали, що у цей день покійники сумують за своєю родиною, тому, щоб їх заспокоїти, люди на кладовищі влаштовували поминальний стіл.

Схожі події: День пам’яті преподобного Григорія Печерського та День пам’яті святителя Феодора Константинопольського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Феодор з’явився на світ у 759 р. у столиці Візантії у побожній сім’ї заможного чиновника. Отримавши гідну освіту, у 22-річному віці він разом з усією сім’єю вирішив зректися світського життя та прийняти постриг у Віфінському монастирі неподалік від гори Олімп. З часом його обрали настоятелем цього монастиря.

Бувши ревним іконошанувальником та прихильником інституту сім’ї, Феодор виступає проти розлучення імператора Костянтина VI, який підтримував іконоборців. За цей вчинок він потрапив до в’язниці. Тільки після смерті правителя його звільнили та доручили керувати Студійським монастирем. 

Протягом усього життя Феодора тричі ув’язнювали за викриття беззаконних дій тогочасної влади. Та попри це, він реформував чернече життя та зробив вагомий внесок у просвітництво, написавши декілька Катехизисів та велику кількість релігійних творів.

Борець за свободу віри помер у 826 р. у Віфінському монастирі, а у 845 р. його мощі були перенесені у Студійський монастир.

Позначки:
Copy link