Міжнародний день танго

Міжнародний день танго

Що це за день?

Дотик та погляд народжують пристрасть. Коли двоє зливаються в одне ціле – народжується танго. Танець, в якому партнери не просто майстерно виконують рухи, а розповідають цілу історію. Танго тримає глядачів в напрузі від найпершої секунди і до останньої. Недарма кажуть, що танго є танцем закоханих, адже танцівники здатні сказати тільки одним поглядом більше, ніж словами. Під час танцю кров кипить й адреналін зашкалює. Не забувайте про музикантів, які піддають вогню своєю майстерною грою. Проте, варто пам’ятати, що виконавці проводять величезну кількість годин в тренуваннях. Люди присвячують роки, щоб опанувати техніку танго в танці та музиці. Щорічно Міжнародний день танго відзначають 11 грудня.

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про танго

Цікаві факти про танго

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день танго?

Вважають, що танго виникло в аргентинській столиці Буенос-Айресі. Танець та напрям музики є результатом змішань різних культур та народів – італійської, іспанської, африканської, культури гаучо тощо.

Існує легенда, що танго зародилося на розі вулиць Некочео та Суаресо в Буенос-Айрос. Популярності в Європі танго почало набувати в 1910-у році, в Парижі. В той час багато людей захотіли опанувати цей танець.

Схожі події:
💃🏻🕺🏻 Всесвітній день балету
💃🏻🕺🏻 Міжнародний день степу (танцю)
💃🏻🕺🏻 Міжнародний день хореографа

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Піднесення та падіння

Музика танго також не залишалася без уваги – композитори намагалися повторити ритмічні мелодії, додаючи своїх особливих нот. На жаль, приблизно з 20-х до 30-х років минулого століття танго вже не було таким популярним і майже не розвивалося.

Проте, в часи Великої Депресії почався ренесанс танцю. Період від 1940 по 1955 року називають золотою добою танго. Але після повалення режиму Перона в Аргентині багато митців переслідувалися через те, що підтримували диктатора, а тому майже перестали творити.

 В 1983 році було представлено шоу танцю танго в Парижі й з того часу вже ніщо не заважало бурхливому розквіту танцю. 

Всесвітня популярність

Сьогодні школи танго існують по всьому світу і виховують все більше справжніх прихильників цього мистецтва.

Світові турніри з аргентинського танго щорічно збирають десятки тисяч учасників та стільки ж охочих спостерігати за цим неймовірним дійством. Також танго було додане до програми спортивно-бальних танців, а світові чемпіони із захопленням навчають майстерності інших.

Танець танго навіть занесли до каталогу ЮНЕСКО як об’єкт всесвітньої культурної спадщини. Вперше День танго, звичайно, почали святкувати в Аргентині, а вже згодом свято стало міжнародним.

11 грудня було недарма обрано для святкування цієї події, адже саме в цей день народилися найвідоміший співак, композитор танго Карлос Гардель та найвпливовіший композитор музики танго – Хуліо де Карло. Спочатку влада Буенос-Айресу затвердила цю дату святкування в 1977 році, а вже через рік подію затвердили на національному рівні.

Міжнародний день танго в історії

 • XIX ст. друга половина
  Виникнення танго в Аргентині.
 • 1955
  Повалення режиму Перона та занепад танго в Аргентині.
 • 1977 11 грудня
  Міжнародний день танго офіційно затверджено владою Буенос-Айресу.
 • 1983
  В 1983 році було представлено шоу танцю танго в Парижі.

Часті Питання та відповіді про Міжнародний день танго

Чому саме «танго»?

Деякі дослідники вважають, що назва походить з африканського діалекту і означає «вистукування під барабани».

Звідки з’явилася пристрасть у танго?

Щоб привернути увагу представниць протилежної статі. Танець тоді був досить популярним, тому чоловіки брали приватні уроки танців, щоб вразити жінку. Так, вони починали імпульсивно танцювати один перед одним на вулицях та привертати увагу бажаної дами.

Чи має значення – в якому взутті танцювати танго?

Танцювати танго можна навіть босоніж, але краще за все обирати взуття на підборах. Традиційно жінки танцюють на високих шпильках, а чоловіки на квадратному підборі близько трьох сантиметрів.

Які рухи є основними в танго?

Класичне танго базується на двох основних рухах: крок і оберт. Проте, щоб танець відбувся, існує мільйони варіацій цих рухів, адже танго є імпровізацією.

Чому ми любимо цей день? 

Невербальна комунікація, яка відбувається під час танцю, іноді в змозі навчити людей вирішувати деякі життєві ситуації. Танго вчить говорити про все очими. Цей танець вчить нас довіри та розуміння один одного, адже в танго партнер має повести партнерку, а вона повинна зрозуміти та виконати відповідний рух.

До Міжнародного дня танго відбуваються сотні фестивалів, де музиканти змагаються та хизуються своєю грою, а танцівники показують свої професійно натреновані рухи. До таких фестивалів всі ретельно готуються, адже зовнішній вигляд виконавців має бути неперевершеним та дивовижним.

Завдяки такому дню є змога відзначити найкращих у цій справі та продовжувати популяризувати танго у цілому світі. Наприклад, австралійські вчені довели, що танго позитивно впливає на емоційний стан людини. Тому, звичайно, важливо продовжувати святкувати цей день та насолоджуватись красою та силою цього танцю.

Танго – ціла історія кохання.

Коли будемо відмічати Міжнародний день танго?

РікДатаДень тижня
202011 грудняП’ятниця
202111 грудняСубота
202211 грудняНеділя
202311 грудняПонеділок
202411 грудняСереда
Copy link