Всесвтіній день балету

Всесвітній день балету

Починаючи з 2014 року, суспільство присвячує один із осінніх днів Всесвітньому дню балету (World Ballet Day). Ініціатором святкування виступив Лондонський королівський балет, ідею якого підтримала більшість відомих світових театрів.

Ця подія має інформаційну підтримку на сайті https://worldballetday.com/

У 2023 році Всесвітній день балету припадає на 1 листопада.

Схожі події:
🩰 Міжнародний день степу (танцю)
🩰 Міжнародний день хореографа
🩰 Міжнародний день танцю

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Всесвітній день балету в історії

Балет зародився в Італії в епоху Відродження. Це були веселі танцювальні сценки на карнавалах. Виступи проводились у сукнях, що сягали щиколотки. Глядачі мали можливість приєднатись до танцю. З часом такі сценки перетворились на самостійні спектаклі.

Згодом, завдяки дружині короля Генріха ІІ Катерині Медічі, яка мала італійське коріння, цей жанр потрапив до Франції. Тут балет став популярним серед придворної знаті та набув урочистого видовища з яскравими образами. Саме у Франції було створено спеціальну мову танцювальної техніки, якою користуються донині.

Як відзначають цю подію?

Святкова подія привертає увагу молодих шанувальників, які планують пов’язати своє життя з балетом. Демонстрація професійних навичок та важкої праці, які докладають танцюристи, щоб створити чудові видовища, допомагає їм визначитись з вибором професії.

Кожного року склад учасників заходу змінюється та розширюється. У цей день шанувальникам балетного мистецтва з усього світу відкривається життя театру за лаштунками. Знамениті трупи ведуть пряму трансляцію кращих своїх спектаклів та ексклюзивних інтерв’ю, демонструють репетиції та підготовку до виступів.

Позначки:
Copy link