Міжнародний день гри Маджонг

Міжнародний день гри “Маджонг”

Міжнародний день маджонгу (International Mahjong Day) відзначається щорічно 1 серпня, віддаючи данину поваги одній з найпопулярніших ігор, яка виникла в Китаї і відтоді поширилася по всьому світу. Цей день присвячений поширенню інформації про маджонг та його ігровий процес. З вересня 2018 року 1 серпня офіційно визнано Міжнародним днем маджонгу.

Походження та значення Міжнародного дня маджонгу

Маджонг – це гра на плитках, яка виникла в Китаї в 19 столітті.Традиційно в неї грають чотири гравці, а в деяких варіаціях – три гравці в таких країнах, як Китай, Японія, Південна Корея та Південно-Східна Азія. У грі використовується набір з 144 плиток, кожна з яких містить китайські ієрогліфи та символи. Кожен гравець починає з 13 плиток, і його завдання полягає в тому, щоб витягувати і скидати плитки до тих пір, поки він не завершить законну комбінацію, використовуючи 14-ту витягнуту плитку, щоб сформувати чотири набори і пару, відомі як “злиття” і “око”, відповідно.

Національний день маджонгу був започаткований спільнотою, відомою як Riichi Mahjong Central, з метою підвищення обізнаності про гру та її правила. У 2020 році спільнота перейменувала Національний день маджонгу на Міжнародний день маджонгу, визнавши, що гра уособлює поєднання різних культур.

Схожі події:
✔️ День гри в карти
✔️ День шахів
✔️ Міжнародний день судоку

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія маджонгу

Вважається, що в основі маджонга лежать карткові ігри, популярні в Китаї у 18-19 століттях, такі як Ханху і Пенху, які вважаються ймовірними предками маджонга. Ці ігри, що передбачають витягування і скидання карт для створення з’єднань, мають схожість із західними картковими іграми, такими як “Конкістадор” і “Руммі”.

Гра Маджонг відіграла значну роль у створенні єврейської та китайської американських громад у 20-му столітті. Хоча гра виникла в Китаї, вона еволюціонувала в різні версії, подорожуючи світом. Китайська іммігрантська громада в США популяризувала гру на Заході, і вона стала невід’ємною частиною американського Чайнатауну в 1920-х і 30-х роках. Вона надала американцям китайського походження можливість зблизитися один з одним у той час, коли інші американці часто ставилися до них як до чужинців.

Сьогодні існують різні версії комп’ютерної гри у маджонг. Гра стала кишеньковою і доступною для дозвілля, навіть, коли нема компанії гравців.

Щоб відсвяткувати Міжнародний день маджонгу, ентузіасти маджонгу збираються разом, щоб взяти участь у своїх улюблених версіях гри. Гра вважається однією з найбільш захоплюючих і цікавих ігор, що вимагає таких навичок, як комунікація, переговори, розробка стратегій і співпраця. Гра також вимагає трьох або більше гравців, які сидять за чотирма сторонами світу – схід, захід, північ і південь – для того, щоб продовжувати гру.

Психічні переваги гри в маджонг

Гра в маджонг – це не просто розвага, вона також має ряд переваг для психічного здоров’я. Дослідження показали, що гра в маджонг допомагає зберегти нашу пам’ять гострою, що робить гру особливо рекомендованою для людей похилого віку, щоб підтримувати нейрони, які зберігають пам’ять, у здоровому стані. Використання когнітивних навичок під час гри допомагає пом’якшити наслідки деменції.

Крім того, маджонг – це соціальна гра, що вимагає участі трьох і більше гравців. Доведено, що участь у соціальній діяльності позитивно впливає на психічне здоров’я. Тому гра в маджонг може допомогти покращити стан психічного здоров’я та зменшити рівень депресії серед усіх вікових груп. Гра також покращує концентрацію уваги і запам’ятовування, оскільки розпізнавання шаблонів є невід’ємною частиною ігрового процесу.

Позначки:
Copy link