Wordle: як проста гра завоювала серця мільйонів

Wordle - Словодей - україньска вордл-подібна гра

Wordle – це проста, але водночас дуже захоплююча онлайн-гра, де гравцям потрібно відгадати слово з пʼяти літер. Гра надає шість спроб, і після кожної спроби букви змінюють колір: зелений означає, що буква на правильному місці, жовтий – що буква є в слові, але на іншому місці, а сірий – що буква відсутня у слові.

Щодня секретне слово оновлюється, тому ви можете грати лише в одну головоломку на день. Секретне слово є однаковим щодня для кожного гравця по всьому світу, тому ви можете обговорювати одну й ту саму головоломку з друзями, родиною або мільйонами незнайомців в інтернеті.

Пропри свою простоту, після свого запуску Wordle швидко стала однією з найбільш вірусних інтернет-ігор останніх кількох років.

Що ж таке Wordle і як вона стала такою вірусною інтернет-сенсацією?

Історія створення Wordle

Гра була створена у 2013 році Джошем Вордлом (Josh Wardle), інженером-програмістом та художником. У січні 2021 року він повернувся до свого прототипу, щоб створити гру в слова для своєї партнерки Палак Шах як особисту гру на вгадування, в яку вони могли б грати разом, оскільки обидва любили такі ігри, як кросворди. Назва “Wordle” обігрувала прізвище автора і дуже влучно відображала “гру у слова”.

Після того, як вони пограли в неї кілька місяців, вона стала нав’язливою ідеєю в його сімейній групі в WhatsApp. Тоді Вордл подумав, що, можливо, він на щось натрапив, і в жовтні 2021 зробив її доступною для решти світу.

Люди почали ділитися один з одним своїми щоденними результатами у вигляді кольорових емодзі-квадратиків.

За кілька місяців Wordle залучила стільки гравців по всьому світу, що Вордл не знав, як продовжувати керувати грою, оскільки не хотів займатися ігровим бізнесом. У січні 2022 року він продав її The New York Times за більш як 1 млн доларів.

  • На 1 листопада 2021 року в неї грали 90 людей.
  • Через два місяці у Wordle грало вже понад 300 000 людей
  • У 2022 році в неї грало близько 3 мільйонів гравців по всьому світу.

Сьогодні Wordle має мільйони користувачів, багато з яких взяли за звичку грати в неї щодня.

“Я думаю, що люди цінують те, що в Інтернеті є речі, які просто розважають, — сказав пан Вордл у своєму інтервʼю. “Це не спроба зробити щось погане з вашими даними або вашими очима. Це просто гра, яка приносить задоволення і на яку ви витрачаєте три хвилини на день. Я не хочу витрачати на ігри пів дня.”.

Словодей – Wordle українською

Після успіху оригінальної гри стали зʼявлятися її клони та адаптації. Очевидно, що гра у слова англійською мовою підходила не всім. Українською мовою у Вордл-подібні ігри також вже можна зіграти. Однією з таких ігор стала наша гра Словодей (слово дня).

Хоча пані Шах була просто щасливим гравцем першої гри, вона відіграла ключову роль у її підготовці для публіки, сказав пан Вордл. Початковий список усіх п’ятилітерних слів в англійській мові — близько 12 000 – містив багато незрозумілих слів, які було майже неможливо відгадати.

Тому він створив вдосконалив гру для пані Шах. Вона повинна була відсортувати ці 12 000 слів, позначивши, чи знає вона їх, чи ні. Це звузило список слів Wordle приблизно до 2 500, якого має вистачити на кілька років. Та навіть зараз, незрозумілі слова дратують гравців.

У нашому Словодеї ми врахували досвід створення подібних ігор і спробували передати дух оригінальної гри від Джоша Вордла. Окрім щоденного режиму, де вам доступне тільки одне слово на день, ви можете тренуватися у безлімітному режимі.

Щоправда, якщо щоденне слово скоріш за все буде вам знайоме, то от у “дикому” безлімітному режимі вам можуть зустрічатися досить незрозумілі слова. Але це має свої переваги — натиснувши на посилання “Що означає це слово” ви зможете дізнатися його значення і трохи розширити свій словниковий запас.

В нашу гру однаково зручно грати як на комп’ютері, так і на смартфоні.

Як грати у Словодей (український Wordle)

Гравець має шість спроб, щоб відгадати слово з пʼяти літер. Після кожного введеного слова гра показує, які букви вгадані правильно і знаходяться на тому ж місці (зелений колір), які є в слові, але на іншому місці (жовтий колір), а які відсутні зовсім (сірий колір).

Гравці прагнуть вгадати слово з мінімальної кількості спроб, що додає елемент змагання як із собою, так і з друзями.

Так само, як в оригінальній грі, ви можете поділитися вашим результатом у соцмережах за допомогою зелених та сірих квадратиків емоджі, які наочно показують ваш процес розгадування.


Я вгадав це слово за 5/6 спроб.

⬜️ ⬜️ ⬜️ ⬜️ ⬜️
🟧 🟧 ⬜️ ⬜️ ⬜️
🟩 ⬜️ ⬜️ ⬜️ ⬜️
⬜️ 🟩 ⬜️ ⬜️ ⬜️
🟩 🟩 🟩 🟩 🟩

А ви зможете вгадати це слово?

За статистикою, середня кількість спроб, необхідних для вгадування слова, коливається між трьома та чотирма. Наш Словодей також веде статистику ваших ігор, яку ви можете в будь-який момент очистити.

Цікаво, що оригінальний Wordle залишається дуже популярним в англомовному Інтернеті. За даними статистики пошукових запитів, його шукають більше ніж 55 млн людей щодня!

Wordle – це більше, ніж просто гра. Вона стала соціальним феноменом, що об’єднує людей, розвиває їх мовні навички та приносить задоволення. Пропонуємо і вам долучитися до цього тренду:

Корисні поради для тих, хто тільки починає грати в Wordle

  1. Починайте зі слів, в яких всі літери різні.
  2. Спробуйте підібрати наступні слова з врахування підказок.
  3. Не намагайтеся знайти ідеально слово довго і не бійтеся робити помилки – вони допоможуть вам отримати нові підкази та знайти правильне слово.

Схожі статті

Copy link