
Міжнародний день судоку
9 вересня світ відзначає Міжнародний день судоку. Свято було започатковано 2012 року Всесвітньою федерацією з пазлспорту (WJPF). WJPF – це асоціація юридичних осіб з різних країн світу. Ігрове поле головоломки судоку складається з клітин 9х9 – тому й обрано дев’ятий день дев’ятого місяця.
Схожі події:
🧩 День ерудита
🧩 День народження кросворду
🧩 День пазла та головоломки
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
Міжнародний день судоку в історії
Коріння цієї популярної нині гри сягає Давнього Китаю, де були відомі так звані магічні квадрати. У Європі перший прообраз головоломки з’явився у XVIII ст. у вигляді гри «латинські квадрати», яку вигадав сліпий швейцарський математик Леонард Ейлер.
У сучасному вигляді гра судоку вперше з’явилась у 1979 році в американському журналі з головоломками. Автором гри був архітектор Говард Гарнс. У 1984 році гра з’явилася в Японії, де їй дали назву «Судоку». Це слово є скороченням виразу, який з японської мови перекладається як «числа, що обмежені одним місцезнаходженням». В Японії головоломка одразу стала популярною, оскільки японська мова не підходить для розв’язування кросвордів.
У 1997 році суддя із Нової Зеландії Гуейн Гулд побачив судоку в книжковому магазині в Токіо і головоломка його захопила. Гулд витратив шість років на створення комп’ютерної програми зі складання судоку. Таким чином він повернув головоломку в західний світ.