День всесвітнього павутиння

День всесвітнього павутиння

День всесвітнього павутиння (World Wide Web Day) – це всесвітнє свято, яке відзначається щороку 1 серпня. Цей день присвячений Інтернету, перегляду веб-сторінок, діяльності, завдяки якій весь світ знаходиться на кінчиках ваших пальців, а багатство знань – біля ваших ніг. Це можливість віддати належне Інтернету і згадати всі ті знання, зв’язки і можливості, які він приніс у наше життя.

Історія виникнення Дня всесвітнього павутиння

Всесвітнє павутиння (WWW) було створене англійським комп’ютерним вченим Тімом Бернерсом-Лі у 1989 році, коли він працював у Європейській організації ядерних досліджень (ЦЕРН) у Швейцарії. Під час роботи в організації Бернерс-Лі розробив основи Інтернету – HTTP, HTML, браузер WorldWideWeb, сервер і перший веб-сайт. Пропозиція щодо WWW була розроблена Тімом Бернерсом-Лі у 1989 році і була вдосконалена за допомогою Роберта Кайяо, бельгійського інженера з інформатики та комп’ютерних наук. Разом вони змогли розробити протокол передачі гіпертексту (HTTP), а потім підготувати його до випуску на початку 1992 року.

Спочатку WWW призначався для використання фізиками для обміну даними. Однак, коли Всесвітня павутина стала доступною широкому загалу, вона стала миттєвим хітом. Тоді це була просто розкіш, а сьогодні – необхідність. Популярність платформи злетіла, коли був створений перший веб-сайт і коли в мережі почали з’являтися фотографії. Перше фото завантажив Бернерс-Лі у 1992 році.

Схожі події:
✔️ День дослідників інтернету
✔️ День народження Інтернету
✔️ Всесвітній день соціальних мереж

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Значення Дня всесвітнього павутиння

День всесвітнього павутиння підкреслює роль Інтернету в нашому повсякденному житті. Мережа слугує важливим інструментом, за допомогою якого мільярди людей по всьому світу взаємодіють з Інтернетом.Більшість людей щодня покладаються на WWW для виконання своїх важливих завдань, як професійних, так і особистих.Незалежно від того, чи хочете ви поспілкуватися з друзями, чи знайти важливі теми, пов’язані з вашою роботою, все це можна зробити за допомогою Інтернету.

WWW – це сукупність усіх веб-сайтів, веб-сторінок і ресурсів, на які ми можемо перейти. Інтернет можна уявити як магістраль, яка з’єднує всі веб-сторінки та веб-сайти. Розвиток мережі та Інтернету відіграв важливу роль у просуванні інформаційної епохи, в якій зараз перебуває світ.

Найкращий спосіб відсвяткувати День всесвітнього павутиння – це дослідити його. Ви можете дізнатися більше про його історію та можливості, а також про те, як покращити свій досвід роботи в Інтернеті. Ви також можете заявити про свою присутність у соціальних мережах, публікувати фотографії, статуси та блоги на платформах соціальних мереж. Ви можете залишатися онлайн цілий день, і ніхто вас не засудить!

Цікаві факти про всесвітнє павутиння

  • Фраза “серфінг в Інтернеті” стала популярною завдяки Жану Армору Полю в 1992 році.
    У світі існує понад 1,6 мільярда веб-сайтів.
  • До п’ятірки найпопулярніших сайтів входять Google, YouTube, Facebook, Baidu та Вікіпедія.
  • Щосекунди Google обробляє 40 000 пошукових запитів.
  • Перший електронний лист був відправлений Реєм Томлінсоном самому собі в 1971 році.

День всесвітнього павутиння – це день, коли ми можемо оцінити величезну кількість знань і ресурсів, що знаходяться у нас під рукою завдяки Інтернету та його “павутинню”.

Позначки:
Copy link