Міжнародний день феї

Міжнародний день феї

Що це за день?

24 червня у всьому світі відзначається Міжнародний день феї (International Fairy Day). Це свято для кожного малого та дорослого, що вірить у світ фей. А також це можливість поринути у глибоку історію, народний фольклор та традиції, у яких феї завжди були не тільки невіддільною частиною, але й головними героїнями.

Міжнародний день феї – це казкова подія, що вшановує чарівний світ фей та міфічних істот. Цей день присвячений фантазії, творчості та багатому фольклору, що оточує цих чарівних істот.

Схожі події:
✔️ День зубної феї
✔️ Міжнародний день русалки
✔️ День лепрекона
✔️ Всесвітній день смурфіків

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Протягом століть феї були важливою частиною кельтської культури. У всіх давніх легендах ці міфологічні істоти описуються як розумні, пустотливі та магічні. Вони здатні літати та чаклувати, і вони живуть у країні вічної молодості. Дехто стверджує, що ми не можемо бачити фей через розподіл між двома різними світами. Проте ці істоти можуть являтися нам , в сутінках або напередодні літнього сонцестояння чи на Святвечір.

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день феї?

Міжнародний день казки був заснований дитячою письменницею і фольклористом Енн Пелловскі в 1999 році. Пелловскі захоплювалася феями і вважала, що вони є невід’ємною частиною нашої культурної спадщини. Вона створила цей день, щоб заохотити людей вірити в магію фей і святкувати їхні чарівні історії та легенди.

Свято швидко прижилося серед людей, які небайдуже ставляться до казкового та таємничого світу. Його відзначають у Німеччині, Шотландії, Ірландії, Англії, Франції. На честь свята відбуваються величезні костюмовані вечори та фестивалі, під час яких проходять вистави та сценки з улюблених казок.  

Хто такі феї?

Феї були значною частиною фольклору та міфології в різних культурах. Їх часто зображують як маленьких чарівних істот, що мають силу впливати на світ природи. Від пустотливих ельфів англійського фольклору до доброзичливих духів природи в різних культурах, феї захоплювали людську уяву протягом століть. Вони символізують зв’язок між людьми і світом природи, часто викладаючи цінні уроки через свої історії.

Феї існували майже в усіх культурах світу, хоча їх могли називати різними іменами. Та, куди би ви не поїхали, об’єднувало їх одне – феї є духами, що населяють землю та діють за дивними та незрозумілими для нас законами. На цьому і закінчується вся схожість і починаються різноманітні здогадки про те, як виглядають феї, для чого вони існують та що роблять.

В основному феї для нас – це тендітні людиноподібні істоти з крилами метелика. Вони літають навколо квітів та дивують своєю надзвичайною легкістю та витонченістю. Проте славнозвісні гноми також належать до родини фей. Гноми походять з німецької культури, здебільшого у них вірили шахтарі та люди, що працювали в горах. Ці дивовижні істоти мешкали у шахтах і стукали щоразу, як людям загрожувала небезпека.

Червоношкірі гноми, що мешкали у садах та поряд з будинками простих людей, завжди були готові прийти на допомогу. Існують навіть феї, які живуть в океанах. До них належать так звані ірландські Селкі, темні від волосся та очей, ці істоти змогли перетворитися на людей. Селкі виходили на берег у вигляді тюленя, знімали свою шкіру та перетворювалися на вродливих жінок. Якщо комусь пощастило вкрасти цю тюленячу шкіру та спалити її, він міг би взяти собі Селкі за дружину.

Цікаві факти про фей

Пропонуємо вам ознайомитися з цікавими та маловідомими фактами про те, якими люди бачать маленьких добрих істот – фей. 

 • Феї зазвичай асоціюються з природним середовищем – лісами, озерами та горами, де, за повір’ями, вони мешкають.
 • Вони обожнюють все, що блищить. Якщо вірити кельтським легендам, то феї полюбляють блискучі ювелірні прикраси, сяючі предмети, новорічні кульки тощо. Також багато фей самі виблискують як дорогоцінне каміння.
 • Феї полюбляють співати та танцювати. Ці істоти є надзвичайно обдарованими, вони видають чарівні звуки та є чудовими танцюристами. Вважається, що ця маленька крилата істота може так закрутити в танку, що буде годі зупинитися.
 • Ці магічні створіння неабияк бояться усього залізного. Річ у тім, коли вони торкаються заліза, або металічних речей, вони відчувають сильний біль. Тому, коли ви бачите людину, яка шипить, доторкнувшись до металевої ручки чи поручня, значить це фея чи інша чарівна істота.
 • Колір очей феї залежить від погоди. І це свідчить про їх тісний зв’язок з природою. Адже у їхніх очах відображається те, що відбувається на цей момент у природі. Під час дощу очі феї набувають яскраво-блакитного відтінку. На вулиці мете сніг, райдужки очей стають зеленими. А у деяких створінь замість очей маленькі зірочки.
 • Існують фото фей. У 1920 році дві англійські дівчинки зробили знімки разом із феями, що породило багато суперечок. До наших днів правдивість цих фотографій спочатку підтверджують, а потім знову спростовують. Кілька років тому одна англійка випадково зазнімкувала цікаву істоту. Та нікому не вдалося встановити, що це за створіння. Це відомо тільки шанувальникам фей.
 • Артур Конан Дойл – автор відомого детективу про Шерлока Холмса – свято вірив у те, що феї існують. Про це він сам неодноразово говорив. Також в існування таємничого світу фей вірять багато шанованих фахівців з міфології кельтів.
 • Найбільше визнання феї отримали серед англійців. Та що тут говорити, Британія – це батьківщина цих дивних створінь. Всі новини, фотографії та легенди про фей походять саме з Британських островів.
 • Вони можуть нашкодити людині. Серед фей зустрічаються не тільки милі та добродушні істоти, які допомагають людям та попереджають їх про небезпеку. Є багато легенд, які розповідають про те, що люди викрадалися, втрачали свої пожитки і навіть життя через фей. Також ці добрі, на перший погляд створіння, часто грішать викраденням дітей. Так, мовляв, вони поповнюють свій рід.
 • Не всі феї мають крила. Спочатку феї не мали крил. Зображення фей з крилами стало популярним у Середньовіччі.
 • У багатьох казках феям відводяться певні ролі, наприклад, зубна фея збирає зуби в обмін на гроші.
 • Феї часто зображуються грайливими та пустотливими, що додає до їхніх історій нотку гумору та несподіванки.

Як відзначати Міжнародний день феї?

Міжнародний день феї святкується 24 червня, щоб вшанувати цих міфічних істот. Поціновувачі фей, а також діти у різних куточках світу світі беруть участь у різноманітних фестивалях та святкових заходах, присвячених цьому дню. Але, якщо вам не подобається гуляти на багатолюдних фестивалях, не хвилюйтеся, адже ви можете влаштувати святкову тематичну вечірку вдома з друзями та родиною.

Способи відзначити Міжнародний день феї

 • Влаштуйте вечірку на казкову тематику
  Один з найприємніших способів відсвяткувати Міжнародний день феї – влаштувати вечірку на казкову тематику. Прикрасьте свій простір казковими вогнями, квітами та химерними декораціями. Попросіть гостей переодягнутися у фей, ельфів чи інших чарівних істот. Заходи можуть включати розповідь історій, поробки на казкову тематику і навіть пошук скарбів у «казковому пилу».
 • Створіть казковий сад
  Створення казкового саду – це чудове заняття, яким можуть насолоджуватися люди різного віку. Використовуйте мініатюрні рослини, крихітні будиночки та декоративні елементи, щоб створити чарівний простір, де можуть жити феї. Казкові сади можна розмістити в приміщенні або на вулиці, і вони стануть чудовим доповненням до будь-якої оселі.
 • Дивіться фільми на казкову тематику
  Зберіть свою сім’ю та друзів для перегляду фільмів про фей та інших чарівних істот. Класика на кшталт «Пітера Пена» та «Дінь-Дінь» – ідеальний вибір. Ці фільми передають суть казкової магії і неодмінно сподобаються глядачам різного віку.
 • Читайте казки
  Читання казок – вічний спосіб відсвяткувати Міжнародний день феї. Відвідайте місцеву бібліотеку або книжковий магазин, щоб знайти збірки казок різних культур. Поділіться цими історіями з дітьми, щоб надихнути їхню уяву і навчити їх важливим життєвим урокам.
 • Організуйте мистецький конкурс
  Заохочуйте творчість, організувавши мистецький конкурс на казкову тематику. Учасники можуть малювати, писати або створювати цифрове мистецтво із зображенням фей і чарівних пейзажів. Виставте роботи на загальний огляд і запропонуйте невеликі призи за найкреативніші роботи.
 • Одягніться феями
  Для тих, хто любить костюми, перевдягання у фей – це веселий і святковий спосіб відсвяткувати. Створіть або купіть костюми фей з крилами, паличками та блискітками. Фотографуйтеся і діліться ними в соціальних мережах, щоб поширити магію Міжнародного дня фей.

Міжнародний день феї заохочує дітей і дорослих розвивати свою уяву і творчість. Він надає можливість дослідити чарівний світ фей, який може надихнути на розповіді, мистецтво та гру. Відзначаючи цей день, люди відновлюють зв’язок зі своєю внутрішньою дитиною і дивом віри в неможливе.

Казки та легенди є невід’ємною частиною культурної спадщини. Відзначення Міжнародного дня феї допомагає зберегти ці історії та передати їх майбутнім поколінням. Це підкреслює важливість фольклору для розуміння людської історії та культурних цінностей.

Міжнародний день феї – це свято магії, уяви та багатого фольклору фей. Беручи участь у різних заходах, таких як організація вечірок, створення казкових садів, перегляд фільмів і читання казок, ми можемо відчути диво і радість, які феї приносять у наше життя. Хай магія фей надихає вас не лише у цей день!

Коли будемо відзначати Міжнародний день феї?

РікДатаДень
202424 червняПонеділок
202524 червняВівторок
202624 червняСереда
202724 червняЧетвер
202824 червняСубота

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link