Міжнародний день феї

Міжнародний день феї

Що це за день?

24 червня у всьому світі відзначається Міжнародний день феї. Це свято для кожного малого та дорослого, що вірить у світ фей. А також це можливість поринути у глибоку історію, народний фольклор та традиції, у яких феї завжди були не тільки невіддільною частиною, але й головними героїнями.

Схожі події:
🍀 День лепрекона

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Протягом століть феї були важливою частиною кельтської культури. У всіх давніх легендах ці міфологічні істоти описуються як розумні, пустотливі та магічні. Вони здатні літати та чаклувати, і вони живуть у країні вічної молодості. Дехто стверджує, що ми не можемо бачити фей через розподіл між двома різними світами. Проте ці істоти можуть являтися нам , в сутінках або напередодні літнього сонцестояння чи на Святвечір.

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день феї?

Достеменно невідомо, хто та коли запропонував святкувати цей день, проте свято швидко прижилося серед людей, які небайдуже ставляться до казкового та таємничого світу. Його відзначають у Німеччині, Шотландії, Ірландії, Англії, Франції. На честь свята відбуваються величезні костюмовані вечори та фестивалі, під час яких проходять вистави та сценки з улюблених казок.  

Хто такі феї?

Феї існували майже в усіх культурах світу, хоча їх могли називати різними іменами. Та, куди би ви не поїхали, об’єднувало їх одне – феї є духами, що населяють землю та діють за дивними та незрозумілими для нас законами. На цьому і закінчується вся схожість і починаються різноманітні здогадки про те, як виглядають феї, для чого вони існують та що роблять.

В основному феї для нас – це тендітні людиноподібні істоти з крилами метелика. Вони літають навколо квітів та дивують своєю надзвичайною легкістю та витонченістю. Проте славнозвісні гноми також належать до родини фей. Гноми походять з німецької культури, здебільшого у них вірили шахтарі та люди, що працювали в горах. Ці дивовижні істоти мешкали у шахтах і стукали щоразу, як людям загрожувала небезпека.

Червоношкірі гноми, що мешкали у садах та поряд з будинками простих людей, завжди були готові прийти на допомогу. Існують навіть феї, які живуть в океанах. До них належать так звані ірландські Селкі, темні від волосся та очей, ці істоти змогли перетворитися на людей. Селкі виходили на берег у вигляді тюленя, знімали свою шкіру та перетворювалися на вродливих жінок. Якщо комусь пощастило вкрасти цю тюленячу шкіру та спалити її, він міг би взяти собі Селкі за дружину.

Цікаві факти про фей

Пропонуємо вам ознайомитися з цікавими та маловідомими фактами про те, якими люди бачать маленьких добрих істот – фей. 

  • Вони обожнюють все, що блищить. Якщо вірити кельтським легендам, то феї полюбляють блискучі ювелірні прикраси, сяючі предмети, новорічні кульки тощо. Також багато фей самі виблискують як дорогоцінне каміння.
  • Феї полюбляють співати та танцювати. Ці істоти є надзвичайно обдарованими, вони видають чарівні звуки та є чудовими танцюристами. Вважається, що ця маленька крилата істота може так закрутити в танку, що буде годі зупинитися.
  • Ці магічні створіння неабияк бояться усього залізного. Річ у тім, коли вони торкаються заліза, або металічних речей, вони відчувають сильний біль. Тому, коли ви бачите людину, яка шипить, доторкнувшись до металевої ручки чи поручня, значить це фея чи інша чарівна істота.
  • Колір очей феї залежить від погоди. І це свідчить про їх тісний зв’язок з природою. Адже у їхніх очах відображається те, що відбувається на цей момент у природі. Під час дощу очі феї набувають яскраво-блакитного відтінку. На вулиці мете сніг, райдужки очей стають зеленими. А у деяких створінь замість очей маленькі зірочки.
  • Існують фото фей. У 1920 році дві англійські дівчинки зробили знімки разом із феями, що породило багато суперечок. До наших днів правдивість цих фотографій спочатку підтверджують, а потім знову спростовують. Кілька років тому одна англійка випадково зазнімкувала цікаву істоту. Та нікому не вдалося встановити, що це за створіння. Це відомо тільки шанувальникам фей.
  • Артур Конан Дойл – автор відомого детективу про Шерлока Холмса – свято вірив у те, що феї існують. Про це він сам неодноразово говорив. Також в існування таємничого світу фей вірять багато шанованих фахівців з міфології кельтів.
  • Найбільше визнання феї отримали серед англійців. Та що тут говорити, Британія – це батьківщина цих дивних створінь. Всі новини, фотографії та легенди про фей походять саме з Британських островів.
  • Вони можуть нашкодити людині. Серед фей зустрічаються не тільки милі та добродушні істоти, які допомагають людям та попереджають їх про небезпеку. Є багато легенд, які розповідають про те, що люди викрадалися, втрачали свої пожитки і навіть життя через фей. Також ці добрі, на перший погляд створіння, часто грішать викраденням дітей. Так, мовляв, вони поповнюють свій рід.

Як відзначати Міжнародний день феї?

День феї святкується 24 червня, щоб вшанувати цих міфічних істот. Поціновувачі фей, а також діти у різних куточках світу світі беруть участь у різноманітних фестивалях та святкових заходах, присвячених цьому дню. Але, якщо вам не подобається гуляти на багатолюдних фестивалях, не хвилюйтеся, адже ви можете влаштувати святкову тематичну вечірку вдома з друзями та родиною.

Коли будемо відзначати Міжнародний день феї?

РікДатаДень тижня
202124 червняЧетвер
202224 червняП’ятниця
202324 червняСубота
202424 червняПонеділок
202524 червняВівторок
Copy link