Всесвітній день смурфіків

Всесвітній день смурфіків

25 червня 1928 року народився бельгійський карикатурист П’єр Кюлліфор, ще відомий як Пейо, творець маленьких синіх істот – смурфів. У зв’язку з цим Всесвітній день смурфіків відзначається щорічно у суботу, найближчу до 25 червня.

У 2024 році Всесвітній день смурфіків відзначається 22 червня.
Схожі події:
💙 Міжнародний день феї
💙 День лепрекона
💙 Міжнародний день Гаррі Поттера
💙 День Супермена

У жовтні 1958 року світ познайомився з кумедними гномами в журналі коміксів. А на початку 80-х років вийшли на екран перші серії анімаційного серіалу The Smurfs і зразу ж ці чарівні істоти стали шалено популярними.

Вперше день смурфів відсвяткували в переддень виходу фільму про казкових істот – 25 червня 2011 року. На знак захоплення маленькими гномами прихильники в той день одяглися та пофарбували обличчя в синій колір, як Смурфи. В цьому дійстві брала участь донька Пейо, Вероніка Кюлліфор. Заходи проводилися в багатьох містах, таким чином було встановлено рекорд Гіннеса щодо найбільшої кількості людей, одягнених як смурфіки протягом 24 годин.

У 2013 році свято відбулося 22 червня, а 31 липня того ж року вийшли на екрани кінотеатрів The Smurfs 2. До 2019 року налічувався 31 том коміксів про маленьких гномиків.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link