
День митника України
Що це за день?
День митника України – це державне свято, що відзначається щороку 25 червня, подія встановлена з 2020 року. З 1991 до 2020 року в Україні відзначали у цей день відзначали День митної служби України.
День митника України, що відзначається 25 червня, є професійним святом і відзначається на державному рівні. Мета цього дня – привернути увагу на важливість професії та вшанувати всіх митників офіційними та особистими привітаннями. Окрім цієї дати митники святкують ще одне, неофіційне свято – Міжнародний день митника, що припадає на 26 січня.
Схожі поді:
🇺🇦 День працівника державної податкової служби України
🇺🇦 День працівника контрольно-ревізійної служби України
🇺🇦 День працівників дипломатичної служби України
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
Як виникла ідея відзначати День митної служби України?
У 1991 році на засіданні Верховної ради було прийнято «Закон про митну справу». А в червні наступного року Президент України видав Указ про святкові та пам’ятні дати. Офіційна назва свята звучить так – «День митної служби України».
Митна служба є одною з найважливіших структур кожної держави. У 1991 році, коли було проголошено незалежність та суверенітет Української держави, виникла необхідність забезпечити їй необхідний економічний захист. Після УРСР в Україні залишилось 25 митниць та близько 50-ти митних пунктів пропуску, серед них 29 – для перепуску автотранспорту, 14 постів на залізній дорозі, 4 – авіаційних та близько 18 водних пунктів перепуску. Тоді здебільшого митниці та митні пости були зосереджені у південній та західній частинах України.
Законодавчі акти, що регулюють роботу митної служби України
Робота органу виконується на базі основних законів: ЗУ «Про митну справу в Україні» (25 червня 1991 р.); «Митний кодекс України», Закон України «Про Єдиний митний тариф”. Саме завдяки цим законодавчим актам митна система у нашій державі працює якісно та безперебійно.
Сьогодні, у період глобалізації, Україна перебуває у тісних економічних відносинах з іншими країнами, розвивається туризм, торгові зв’язки. Внаслідок, відкриваються нові пропускні пункти, створюються додаткові коридори для пропуску транспорту: легкових та вантажних автомобілів, до роботи залучаються кваліфіковані кадри. У зв’язку з цим нагальне завдання митниці сьогодні важко переоцінити. Робота має виконуватися висококваліфікованими фахівцями з залученням сучасних технологій, що дозволяє забезпечувати стабільні та надійні міждержавні зв’язки.
Часті Питання та відповіді про День митної служби України
Кого вітають у День митника України?
Свято вважається професійним для всіх працівників митниці.
Що подарувати на День митника України?
Робота митників є нелегкою, а деколи ще й небезпечною. Попри те, багато українців і навіть українок прагнуть працювати у митній службі. Якщо серед ваших близьких чи друзів є працівники митниці і ви не знаєте, що їм подарувати, зверніть увагу на такі ідеї:
- Пам’ятні подарунки – до них належать символічні речі, які будуть нагадувати винуватцю свята про важливість його роботи. Це може бути медаль для митника у подарунковій упаковці. Сьогодні існує можливість замовити медаль за особистим надписом «Любому чоловікові на День митної служби України». Також чудовим презентом стане сейф у вигляді книги з надписом «Митна служба України». Годинник панно у вигляді тризуба – ще один неординарний варіант подарунку, який завжди буде займати достойне місце у домі чи кабінеті митника.
- Цікаві подарунки. Тут вже можна дещо відійти від теми митниці та зробити презент, пов’язаний з хобі винуватця свята. Наприклад, для справжнього чоловіка достойним та практичним подарунком стане набір приладдя для барбекю чи інші предмети для відпочинку на природі. А для жінки-митника можна подарувати косметичний набір.
- Дорогі подарунки на День митної служби України. Коли йде мова про близьких та рідних людей, то можна придбати дійсно дорогий подарунок. Особливо, коли ваш родич чи близький друг пропрацював на посаді 10, 20, 30 років тощо. Добре запам’ятається такий нетривіальний презент, як золотий перстень з надписом та емблемою «МСУ». Такий перстень можна подарувати як чоловікові, так і жінці, що обіймає посаду в органах митної служби України. Якщо говорити про дорогі подарунки, то до них належать різноманітні сертифікати на враження: політ на вертольоті, стрибок з парашутом тощо. Для митників, що належать до представниць жіночої статі, ідеальним буде сертифікат на відвідини салону краси, чи романтичний вечір.
Привітання на День митної служби України
«З нагоди Дня митної служби України щиросердечно вітаємо всіх митників з їхнім професійним святом. Бажаємо вам сили та наснаги для того, щоб ви і надалі самовіддано захищали інтереси нашої держави та сприяли її процвітанню. Мало хто знає, але саме вірне та справедливе несення служби на державній митниці, сприяє розвитку економіки, дозволяє розвиватися вітчизняній промисловості та підтримує авторитет нашої країни на належному рівні. Тому нехай зростає ваша родина, покращується достаток та збільшується бажання служити своєму народу».
«Вітаємо з Днем митної служби України. Бажаємо професійного зросту та стійкості у виконанні поставлених перед вами завдань. Бажаємо вам бути принциповими та самовідданими у вашій надзвичайно важливій справі, яка покликана захищати інтереси кожного з нас та забезпечити добробут нашої держави. Нехай бог посилає вам здоров’я та щастя».
«Шановні працівники митниці України, щиро вітаю вас з вашим професійним святом! Завдяки вашій професійній та злагодженій праці зовнішня економічна діяльність нашої країни має можливість розвиватися, українські підприємства – процвітати, а державний бюджет поповнюватися коштами. Ви є тією важливою ланкою у великому ланцюжку національної економіки та у формуванні позитивного іміджу України у світі».
Коли будемо відзначати День митника України?

Рік | Дата | День |
---|---|---|
2025 | 25 червня | Середа |
2026 | 25 червня | Четвер |
2027 | 25 червня | П’ятниця |
2028 | 25 червня | Неділя |
2029 | 25 червня | Понеділок |