День Плутона

День Плутона

День Плутона святкується у всьому світі 18 лютого кожного року.

Цікаві події:
🚀 Міжнародний день Космосу
🚀 Міжнародний день астероїда
🚀 Міжнародний день планетаріїв
🚀 Міжнародний день охорони озонового шару

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Відкриття Плутона

Плутон було відкрито в 1930 році Клайдом Томбо. Це небесне тіло вважалося дев’ятою планетою Сонячної системи протягом приблизно 76 років, але після 1992 року його статус як планети почав викликати сумніви, оскільки багато об’єктів, таких як Плутон з подібними розмірами, було виявлено в Поясі Койпера (одна із областей сонячної системи). 24 серпня 2006 р. Міжнародний астрономічний союз (IAU) понизив позицію Плутона до карликової планети. Цей новий статус “планети” досі не приймається низкою вчених, які продовжують розглядати Плутон як повноцінну планету в нашій системі.

І дійсно, після стількох років, проведених у пошуках цієї планети, закономірно вважати, що Плутон заслуговує на те, щоб залишитися планетою, чи не так? Плутон дуже далеко від Землі, тому про цю планету відомо порівняно мало. Плутон отримав свою назву на честь бога підземного світу в римській міфології. Температура поверхні оцінюється приблизно від -233 до -213 за Цельсієм. Приблизна відстань від Плутона до Сонця становить майже 6 мільярдів км. Ця планета має розмір у дві третини нашого Місяця. 

Як відзначають День Плутона?

Найкращий спосіб відзначити День Плутона – це дізнатись якомога більше про цю планету (так, ми сказали ПЛАНЕТА :). Можна відвідати ваш найближчий планетарій і не лише дізнатися, а й побачити Плутон на свої очі. За хештегом #PlutoDay можна поділитись своїми світлинами та думками про Плутон та почитати думки інших людей з усіх куточків світу.

Позначки:
Copy link