День пам'яті преподобного Полікарпа, архімандрита Печерського

День пам’яті преподобного Полікарпа, архімандрита Печерського

24 липня (6 серпня) православні християни вшановують пам’ять блаженного Полікарпа Печерського. Церковний діяч, один з перших єпископів, був автором багатьох життєписів за часів занепаду Київського князівства.

Схожі події: День пам’яті преподобного Сави Сторожевського та День пам’яті преподобного Павла Неокесарійського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Молодий чернець був підопічним святого Симона у Києво-Печерському монастирі. Їх поєднували не тільки родинні зв’язки, а й духовні погляди. Багато років преподобний Симон навчав Полікарпа доброчесності. Коли святий Симон був назначений єпископом Володимирським, він взяв туди з собою юнака.

Згодом Полікарп повернувся до монастиря. Та єпископ подовжував повчання у своїх посланнях до учня, який ревно наслідував їм. Тому, за розсудливість, духовну досвідченість та зразкове життя у 1164 році його посвятили у сан архімандрита та обрали настоятелем монастиря.

Духовними подвигами архімандрита захопився князь Київський Ростислав Мстиславович, який навіть хотів зректись свого престолу та прийняти чернечий постриг у його монастирі. Преподобний Полікарп відраджував князя від наміру, нагадавши про важливі обов’язки, покладені на нього. Але страшна хвороба забрала життя молодого князя, який так і не встиг вирішити: прислухатись до поради наставника чи здійснити задумане.

Архімандрит Полікарп дожив до глибокої старості та помер у 1182 році. Святі мощі ігумена спочивають в Антонієвих печерах, які належать до Києво-Печерської Лаври.

Коли будемо відзначати День пам’яті преподобного Полікарпа, архімандрита Печерського?

РікДатаДень
202424 липняСереда
202524 липняЧетвер
202624 липняП’ятниця
202724 липняСубота
202824 липняПонеділок

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link