День Незалежності Республіки Панама

День Незалежності Республіки Панама

3 листопада відзначається День Незалежності Республіки Панама. Ця латиноамериканська країна здобула суверенітет у 1903 році, коли було за підтримки уряду США оголошено незалежність від Колумбії. 

Схожі події: День Незалежності Лівана та День Незалежності Фіджі

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

На початку XX століття США були зацікавлені у створенні короткого шляху для перевезення військових вантажів та переміщення частин армії між Атлантичним та Тихим океанами. Тому у 1902 році на засіданні Конгресу США було прийняте рішення про придбання французької компанії, яка будувала Панамський канал. 6 листопада 1903 року Америка підписала договір з Колумбією про відмови останньої від прав на канал в обмін на велику фінансову компенсацію.

Вже 18 листопада з маріонетковим панамським урядом було підписано угоду про постійне перебування американців в зоні каналу та продовження його будівництва. За це Панама отримувала солідні дотації протягом 9 років.

У 1977 році уряд Панами відмовився дотримуватись попереднього договору та підписав угоду з американським президентом Джимом Картером про передачу Панамського каналу країні. 

Позначки:
Copy link