День Незалежності Республіки Молдова

День Незалежності Республіки Молдова

Кожен рік 27 серпня Республіка Молдова святкує національне свято – День незалежності. У цей день в 1991 році Парламент Молдови затвердив Декларацію незалежності, пішовши за прикладом прибалтійських держав, а також України, Вірменії та Грузії. Через декілька годин після підписання документу незалежність Молдови визнала і Румунія. 

Схожі події: День Незалежності Казахстана та День Незалежності Республіки Білорусь

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як феодальна одиниця князівство Молдова з’явилося у 1359 році. С тих часів князівство в своїй історії пережило багато випробувань та потрясінь. Так, згідно з підписаним мирним договором між Російською імперією та Туреччиною, східна частина Молдови стала російською провінцією. У 1918 році через розпад імперії та появу більшовицької загрози Молдова об’єдналась з Румунією. Цей союз протримався до 1940 року, поки Радянський Союз не захопив країну. Молдова була у складі СРСР до оголошення своєї незалежності. 

Зараз Молдова стала країною виноградарів та виноробів – четверта частина населення займається вирощуванням цієї культури. Навіть контури країни на мапі світу нагадують виноградне гроно. Молдавський винний завод «Малі Мілешти» володіє найбільшою колекцією вин у світі, яка налічує 1,5 мільйони різних пляшок. За це досягнення завод потрапив до Книги рекордів Гіннеса. 

Свято молдавської незалежності завжди святкується урочисто з парадами, народними гуляннями. Обов’язково в цей день у церквах проходить святкове богослужіння, а також вшановується пам’ять жертв придністровського конфлікту. 

Позначки:
Copy link