День Незалежності Республіки Білорусь

День Незалежності Республіки Білорусь

3 липня 1944 року столицю Республіки Білорусь було звільнено від німецьких окупантів. У 1996 році за результатами всенародного референдуму саме ця дата була обрана громадянами країни для святкування Дня Незалежності. Хоча до 1996 року День Незалежності Білорусі відзначався 27 липня, в день прийняття Декларації про державний суверенітет.

Схожі події: День Незалежності Казахстана та День Незалежності Польщі

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У середні вікі на території Білорусі існувало Полоцьке князівство, потім ці землі входили до складу Великого князівства Литовського, Речі Посполитої та Російської імперії (пізніше – Польщі та СРСР).

У 1991 році Білорусь стала суверенною державою. З 1991 до 1994 року Білорусь була парламентською державою. У 1994 році було проведено перші вибори президента, на яких здобув перемогу Олександр Лукашенко.

Головним заходом Дня Незалежності білоруси вважають урочистий парад військ у Мінську. 

Цікаві факти про Білорусь

  • Територія країни майже на 45% складається з лісів.
  • Мінськ (столиця Білорусі) має більше 800 тисяч дерев.
  • Економіка країни головним чином представлена сільським господарством та обробною промисловістю. 
  • Олександр Лукашенко – перший і єдиний президент Білорусі, який небезпідставно отримав характеристику “останнього диктатора в Європі”.
  • Після президентських виборів в серпні 2020 в країні пройшли масові демонстрації проти правлячого режиму, які жорстоко придушувались. Білоруська опозиція використовує історичний національний біло-червоно-білий прапор, який мав офіційний статус до 1995 року.
Позначки:
Copy link