Цікаві факти про Китай

цікаві факти про китай

Китай — країна з багатою культурною спадщиною, довгою історією та сучасною економікою, що швидко розвивається. Тут проживає п’ята частина населення світу, що робить його найбільш густонаселеною країною на планеті. З таким великим і різноманітним населенням не дивно, що існує багато цікавих фактів про цю дивовижну країну. Від стародавньої цивілізації до футуристичних міст, Китай — це країна, сповнена чудес, таємниць і відкриттів.

Китайський Зодіак

Кожен рік у Китаї представлений твариною — щуром, биком, тигром, кроликом, драконом, змією, конем, вівцею, мавпою, півнем, собакою і свинею. Це так званий китайський Зодіак, і тварини чергуються відповідно до 12-річного циклу.

Тварини розташовані в їх повторюваному порядку, заснованому на китайському принципі Інь і Ян. Розташування Інь та Ян базується на парній або непарній кількості кігтів (або пальців на ногах, копит) кожної тварини. Тварини розташовані в чергуванні парних/непарних послідовностей. Тобто Кролик (4 пальці на кінцівці), потім Дракон (5 кігтів на кінцівці), а потім Змія (0 кінцівок).

Вважається, що люди, народжені в певний рік тварини, мають атрибути цієї тварини, і це часто використовується для визначення романтичної сумісності.

Китайський Новий рік є найважливішим святом у Китаї та триває приблизно 15 днів — від молодика, що відбувається між кінцем січня і кінцем лютого, до наступного повного місяця.

Читайте також: Календарний уроборос

Заборонене місто в Пекіні

Заборонене місто в Пекіні — це палацовий комплекс, що налічує понад 9 000 кімнат, наповнених артефактами, історією та культурою!

Заборонене місто займає 720 000 квадратних метрів. Для порівняння, це вдвічі більше Ватикану в Італії.

Заборонене місто є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і лише одним з трьох стародавніх палаців, що збереглися в Китаї.

Щорічно Заборонене місто відвідують близько 14 мільйонів туристів, що робить його найпопулярнішою туристичною визначною пам’яткою Китаю.

Качка по-пекінськи — це традиційна імператорська страва, яку спочатку готували на кухнях палацу, де кухарі Забороненого міста створювали унікальні страви для імператорів.

Велика китайська стіна

Знаменита Велика китайська стіна має цікавий (і їстівний) в’яжучий матеріал. Розчин, який використовувався для скріплення каменів, був зроблений з липкого рису!

Яка ж довжина цього китайського муру? Офіційна довжина – 21196,18 км, але сьогоднішні реліквії — це залишки Великої Китайської стіни часів династії Мін довжиною 8 851 км.

Велику Китайську стіну все ж таки НЕ можна побачити з космосу неозброєним оком.

У 1966-1976 роках, під час культурної революції в Китаї, цеглу зі стіни знімали, щоб використати її для будівництва ферм, будинків і водосховищ.

У 1987 році Велика Китайська стіна була внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що забезпечило їй захист.

Якщо ви бігун, додайте марафон Великої Китайської стіни Хуан’ягуань до свого списку бажань. Це складна дистанція вздовж Великої Китайської стіни, яка приваблює бігунів з усього світу. Він часто входить в топ-10 найкрутіших марафонських забігів на землі.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про Україну

Гонконг

Гонконг складається з 200 островів і має площу близько 675 квадратних кілометрів.

Раніше Гонконг був британською колонією.

Понад 7 мільйонів людей називають Гонконг “домом”.

У Гонконзі найбільше хмарочосів у світі. А також найбільше Роллс-Ройсів на одну особу, ніж будь-де у світі.

На острові Гонконг стільки пагорбів, що в центральному районі фактично є ліфти просто неба.

Якщо ви любите сучасні технології та дизайн, зверніть увагу на міст Цін Ма. Це найдовший у світі автомобільний і залізничний підвісний міст, що робить його справжньою пам’яткою Гонконгу.

Шанхай

Шанхай мав скромний початок як рибальське село, але потім у 1292 році н.е. династія Юань заснувала його як країну.

Наразі Шанхай є одним з найбільших міст у світі: 24 мільйони людей живуть у самому місті, а все населення мегаполісу становить 35 мільйонів.

Шанхай може похвалитися найдовшою у світі системою метро, що пролягає під містом: 588 км тунелів і колій та 364 станції.

Шанхайський діалект лише на 70% зрозумілий для носіїв мандаринської мови (традиційної китайської мови).

Шанхай зіграв унікальну роль в історії. Приблизно 20 000 євреїв пройшли через його порти з 1937 по 1939 рік, рятуючись від нацистів. Деякі проїжджали через нього на шляху до Америки, Палестини чи Австралії, але близько 90% залишилися.

Гігантська панда

Красива чорно-біла гігантська панда родом з Китаю, живе в центральних горах країни, де ростуть густі бамбукові ліси. Це єдине місце на землі, де ці тварини існують в дикій природі.

Гігантська панда — вид, що знаходиться під загрозою зникнення, в дикій природі залишилося лише близько 1 800 особин. Але є і хороша новина — популяція збільшилася на 17% з 1970-х років завдяки зусиллям по збереженню.

Гігантські панди люблять бамбук, саме тому вони процвітають у Китаї. Бамбук становить 99% їхнього щоденного раціону, зрідка до нього додається дрібна тварина або риба.

Китайський чай

Чай — національний напій Китаю.

5 основних видів китайського чаю: зелений чай, чорний чай, улун, білий чай, жовтий чай і темний чай.

Китайський зелений чай — найстаріший і найпопулярніший вид чаю в Китаї. Записи свідчать, що його там споживають вже кілька тисяч років.

На китайських весіллях чай символізує вірність, любов і щасливе подружнє життя, адже чайні дерева не можна пересаджувати — вони тільки виростають і проростають з насіння.

Чайні сервізи в Китаї бувають не тільки порцелянові. Вони можуть бути виготовлені з кераміки, лаку, скла, металу, емалі та дерева/бамбука. Вважається, що кожен тип матеріалу впливає на смак чаю, і тому кожен з них використовується з певних причин.

Традиційна китайська медицина

Традиційна китайська медицина (ТКМ), заснована на філософії рівноваги з природою, використовується в Китаї вже понад 2100 років.

Лікарні ТКМ не є повністю традиційними в сучасному суспільстві. Вони часто використовують західні інструменти та аналіз крові для визначення діагнозу, а потім пацієнти можуть обрати лікування травами або західними методами.

Китайська їжа

Морозиво з’явилося в Китаї ще за 3000 років до нашої ери. Початковий рецепт складався з молока, рису та снігу.

Китайці використовують палички для їжі замість ножів чи виделок.

Ви коли-небудь замислювалися, як з’явилися палички для їжі? У 400 році нашої ери кухарі почали нарізати їжу маленькими шматочками, щоб економити паливо для приготування їжі. Спочатку палички для їжі використовувалися для того, щоб занурювати їх у гарячу каструлю і перемішувати їжу, але незабаром вони стали ідеальним предметом для того, щоб їсти ці маленькі шматочки.

Конфуцій також сприяв поширенню популярності паличок для їжі. Бувши вегетаріанцем, він вважав, що гострі столові предмети нагадуватимуть їдцям про бійню та насильство за обіднім столом. Натомість палички для їжі допомагали підтримувати спокійну атмосферу за столом.

Пшенична локшина є основною їжею на півночі Китаю, а рис — на півдні.

У китайських ресторанах не заведено залишати чайові, оскільки плата за обслуговування включена у вартість страв.

Печиво з передбаченнями не є частиною китайської культури. Воно було винайдене в 1920 році в США.

Китайська їжа має найбільше розмаїття смаків. Згідно з традиційною китайською медициною, смаки солодкого, кислого, солоного, гіркого і гострого повинні бути збалансовані.

На відміну від інших кухонь світу, в Китаї суп є однією з останніх страв. Вважається, що це сприяє кращому травленню.

Якщо вам потрібно зробити перерву в їжі, не кладіть паличку в тарілку вертикально. Це нагадує китайську традиційну похоронну данину, яка передбачає розміщення палички для їжі в мисці з рисом вертикально.

Їжа в Шанхаї часто солодша, ніж в інших регіонах країни, і тут споживають більше цукру, ніж в інших регіонах Китаю.

Улюблений делікатес шанхайців — страва з волохатих крабів.

Інші цікаві факти про Китай

Який найпопулярніший сувенір привозять додому з Пекіна? Каліграфічні пензлі та чорнильниці!

Чи чули ви, що в Пекіні погане повітря? Ситуація покращується, але дихати ним протягом 6 повних днів — це все одно, що викурити одну сигарету.

Пекін став першим містом, яке приймало як літні, так і зимові Олімпійські ігри. Літні ігри відбулися у 2008 році, а зимові — у 2022 році.

Національний стадіон Китаю, де проходять ігри, відомий як “Пташине гніздо”, є “одним з ключових інженерних чудес у сучасному світі”. Це найбільша у світі сталева конструкція і найскладніший стадіон, коли-небудь побудований у світі.

Лешанський гігантський Будда — найбільший різьблений кам’яний Будда у світі, на його створення пішло 90 років! Ця кам’яна статуя має брови довжиною 5,5 метрів!

Китай — країна з найбільшим у світі населенням, близько 1,4 мільярда людей, з яких приблизно половина проживає в містах Китаю.

Китай приблизно такого ж розміру, як і континентальна частина США.

Незважаючи на те, що країна така велика, вона використовує лише один часовий пояс.

Китай поділяється на 34 одиниці: 24 провінції, 4 муніципалітети (Пекін, Тяньцзінь, Шанхай, Чунцин), 5 автономних районів (Гуансі, Внутрішня Монголія, Тибет, Нінся, Сіньцзян) і 2 спеціальні адміністративні райони (Гонконг, Макао).

Автономні райони в Китаї — це території, де чисельність етнічних меншин перевищує чисельність населення інших районів. 5 автономних районів мають власні органи місцевого самоврядування, як і провінції, але вони також мають вищий законодавчий статус.

Спеціальні адміністративні райони (САР) мають найвищий ступінь автономії від центрального уряду і Комуністичної партії Китаю. Обидва САР мають власні уряди, законодавчі органи, поліцію, грошову систему тощо.

Китай офіційно є атеїстичною країною, але найбільш поширеними релігіями є буддизм, китайський фольклор, даосизм і конфуціанство.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про Японію

цікаві факти про японію

Історія Китаю позначена династіями, що вказують на періоди, коли правила та чи інша лінія імператорів. Перший імператор належав до династії Цинь у 221 р. до н.е., а останній імператор був повалений у 1912 р., коли Китай став республікою.

Найбільша рукотворна гребля у світі також знахдиться в Китаї. Вона перекинулася через річку Янцзи.

В Китаї був винайдений туалетний папір. Зафіксовано, що він використовувався ще в 6 столітті нашої ери. Спочатку ним користувалися лише імператори.

Китайці першими дізналися, як циркулює кров в організмі, ще у 2 столітті до нашої ери.

Китай вважається найдавнішою цивілізацією, деякі історики датують її початок 6000 роком до нашої ери.

Багато китайців тримають цвіркунів як домашніх улюбленців.

Єрен, або “дика людина”, є китайською версією снігової людини. Єрен нібито мешкає в гірських лісистих районах провінції Хубей.

Якщо зібрати всі залізничні лінії Китаю разом, вони могли б двічі обігнути навколо світу.

У китайській міфології дракон є першим серед чотирьох найвеличніших істот, разом з феніксом і тигром. Ось чому він так часто зображується в китайському мистецтві та святкуваннях.

Китай — величезна країна з різноманітними ландшафтами. Тут можна знайти все: від гір і високих плато до піщаних пустель, густих лісів і прибережних вод.

Третина суходолу Китаю складається з гір.

Вважається, що саме в Китаї винайшли: папір, магнітний компас, друкарство, чайний фарфор, шовк і порох.

Китай є найбільшим у світі виробником шовку, використовуючи шовк тутового шовкопряда.

Спочатку секрет прядіння шовку був настільки цінним, що будь-хто, хто розповідав іншій людині, як це робиться, міг бути вбитий.

Добірка фото про Китай

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link