Цікаві факти про сноуборд та сноубординг

Цікаві факти сноуборд
  1. Рекорд швидкості на сноуборді належить австралійцю Даррену Пауеллу. У 1999 році він розігнався на дошці до швидкості 201,16 км/год, що перевищує швидкість вільного падіння на 20 км/год. Середня швидкість, яку можна розвинути на підготовленій трасі під час спуску, складає від 50 до 90 км/год.
  2. Найдовший стрибок на сноуборді виконав Медс Джонсон, який стрибнув з 40-метрового трампліна та пролетів на 57 метрів. Цікаво, що для будівництва рампи для досягнення необхідної швидкості знадобилося 3 тижні, а на тренування та підготовку до стрибка – лише 2 години.
  3. Цей травмонебезпечний вид спорту насправді менш шкідливий, ніж катання на лижах. За статистикою, летальність утричі менша на сноуборді, ніж на гірських лижах. Найбільш часті травми сноубордистів – це поламані зап’ястки, плечі та ключиці. Щоб їх уникнути, слід відпрацювати правильне падіння на сніг.
  4. Сноубординг надзвичайно популярний серед дітей віком до 11 років. Наприклад, австралійський сноубордист Скотті Джеймс почав кататися у 3-річному віці. Дощок маленького розміру не робили, тому батько купив йому іграшкову за $10. Згодом Скотті став дворазовим чемпіоном світу та наймолодшим австралійцем, що взяв участь у зимовій Олімпіаді.
  5. Раніше катання на дошці вважалося надзвичайно небезпечним підлітковим захопленням. На зимових курортах США до початку 1980 років перевага була у старших та розважливих лижників. Сноубордистам навіть заборонялося кататися на лижних трасах та користуватися підйомниками.
  6. Катання на сноуборді потребує гарної фізичної форми й витривалості. Під час спуску задіюються практично усі групи м’язів. Особливе навантаження відчувається у литкових м’язах, адже вони відповідають за координацію під час руху. Спокійне катання допоможе за годину позбутися від 300 до 700 калорій, а професійні заняття збільшують цей показник вдвічі.
  7. Стиль фрирайд вважається найбільш екстремальним, бо фрирайдери з’їжджають необкатаними гірськими схилами, що мають кут нахилу до 45 градусів, на шаленій швидкості. Щоб дістатися важкодоступних схилів, вони винаймають гелікоптери, зістрибують на верхівку гори та розпочинають свій екстремальний заїзд. 
  8. В американському штаті Мен традиційно проходить щорічний благодійний флешмоб сноубордистів. Умови участі в змаганнях прості: треба мати костюм Санти Клауса та зробити благодійний внесок від $10. Численні Санти відкривають зимовий сезон. Зібрані в рамках флешмобу кошти йдуть у громадський фонд для покращення якості життя у штаті.
  9. Рекорди сноубордингу здебільшого пов’язані з виконанням складних трюків або зі швидкістю, але Бутч Брейді потрапив у книгу рекордів за свій унікальний винахід. Він зробив найбільший двомісний сноуборд, довжина якого складає 2,92 м. На ньому Брейді разом з Еріком Світом спустився з гори. 
  10. Норвежець Тер’є Хуконсен у 2007 році на змаганнях в Осло поставив світовий рекорд амплітуди стрибка у висоту – він вистрибнув на 9,8 м. Хуконсен є триразовим Чемпіоном світу з хафпайпу, виступає у фристайл-дисциплінах та є рекордсменом за кількістю перемог на змаганнях Mt. Baker Banked Slalom. Він створив фірмовий трюк, що назвали на його честь.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Стаття була цікавою?

Оцініть цю статтю!

Середній рейтинг 0 / 5. Кількість голосів: 0

Ще немає голосів. Будьте першими!

Дякуємо! Якщо було корисно...

Поширити в соцмережах!

Шкода, що стаття вам не сподобалась...

Дозвольте нам її покращити!

Розкажіть, будь ласка, що ми можемо виправити

Схожі статті

Copy link