Календарний уроборос

2021 рік розпочався жахливою новиною для песимістів: виявилось, що календар 21 року 21 століття повністю ідентичний календарю 1937 року. Якщо хтось забув, нагадаємо, що у 1937 розпочався Великий терор, коли сталінські репресії досягли найбільшого масштабу. 

В свою чергу, оптимісти знайшли у 2021 “неймовірний” лютий: з чотирма понеділками, вівторками, середами, четвергами, п’ятницями, суботами і неділями – нібито таке трапляється лише один раз у 823 роки. 

Уроборос – змій або дракон, що згорнувся в кільце і кусає сам себе за хвіст. Є одним з найдавніших символів та має багато різних значень. Найбільш поширене трактування описує його як репрезентацію вічності і нескінченності, особливо – циклічної природи життя.

Мусимо розчарувати: у всі роки, крім високосних, у лютому дні тижня повторюються чотири рази, бо кількість днів у цьому місяці становить 28 – рівно чотири тижні. 

Але можливо автори міфу мали на увазі, що в 2021 лютий починається з понеділка, а закінчується в неділю і саме це є великою рідкістю? Невже цей рік стане неповторним хоча б з точки зору календаря?

Лютий лютий чи досконалий?

Повернемось знову до наших песимістів і відкриємо календар на 1937 рік: дивимося на лютий і бачимо, що він нічим не відрізняється від лютого 2021 року. Отже, твердження про виключність цьогорічного лютого вже стало дещо сумнівним. Але гортаємо далі: календарі 1943, 1954, 1965, 1971, 1982, 1993, 1999, 2010 і 2021 (а відповідно і дні лютого) – повністю ідентичні. 

Уважні читачі вже напевно помітили закономірність: календарі повторюються з певною періодичністю: 6 років + 11 років + 11 років (разом – 28 років). Отже, сучасні календарі є 28-річним циклом, протягом якого невисокосні роки повторюються тричі – спочатку через шість років, а потім двічі через 11 років. У цей же період входять 7 високосних років, кожен з яких починається у різний день тижня – не послідовно, але у певному порядку: понеділок, субота, четвер, вівторок, неділя, середа, тобто через кожні п’ять днів тижня. 

Все і справді феншуйно, але жодної містики чи конспірології – звичайна математика!

Юрій П.

Схожі статті

Copy link