Цікаві факти про Японію

цікаві факти про японію

Розташований у Східній Азії в Японському морі, архіпелаг Японія є дуже цікавою країною. Читайте далі цікаві факти про Японію, які вразять вас!

Зміст

Швидкі цікаві факти про Японію

Чи знали ви, що в Японії найвища у світі середня тривалість життя? У 2019 році налічувалося 2,31 мільйона японців у віці понад 90 років, з них понад 71 000 – старше 100 років!

Японія — країна зі складною та давньою культурною спадщиною, але сьогодні вона є однією з найбільш передових країн у сфері технологій. Бурхливий технологічний розвиток країни почався в 1950-х роках.

Японія приділяє велику увагу освіті, і є однією з найграмотніших держав у світі.

Для японців є характерним усвідомлення природної краси та інтерес до форм і балансу.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про Україну

Добірка фото про Японію

Японія надзвичайно чиста країна

Вулиці в Японії бездоганні; навіть у Токіо, столиці та величезному мегаполісі, всі вулиці бездоганно прибрані й вільні від сміття. Як же Японії вдається цього досягти? Вся справа в їхньому менталітеті. Японці дуже рідко залишають сміття на вулицях. Крім того, волонтери різного віку прибирають вулиці з тієї простої причини, що вони хочуть жити в охайному місті.

Японці не тільки прибирають за своїми собачками на вулиці, коли та сходить “по-великому”, а й навіть змивають водою “маленькі потреби” улюбленців, якщо ті зробили це на асфальті.

Токіо — найбільш населене місто світу

Токійська агломерація охоплює три райони і є домом для столиці Японії, Токіо. За оцінками, в Токіо проживає 38,14 мільйона осіб, що робить його найбільш густонаселеним мегаполісом у світі.

Населення Японії на 98,5 відсотків складається з японців

Сучасний світ стає все більш мультикультурним. Однак це не стосується Японії. Це значною мірою пов’язано з суворими візовими вимогами та культурним менталітетом, що зберігає свою самобутню та давню культуру, просякнуту старими традиціями.

Читайте нашу статтю: Японська мова: цікаві факти

Японська мова цікаві факти

В Японії є ресторани консервованої їжі

Японія також є чудовим місцем для шанувальників консервованої їжі, оскільки численні ресторани та бари спеціалізуються на цій культурі харчування. Найпопулярнішою мережею таких ресторанів є “Містер Кансо”. На полицях цих ресторанів представлений різноманітний асортимент консервованих продуктів з усього світу.

До речі, про консерви, в Японії повно торгових автоматів. Ви знайдете їх скрізь на вулицях, де продається все: від саке та пива до чаю та їжі. Є навіть автомати, що продають український консервований борщ.

В Японії висока середня тривалість життя

Японія практично зрівнялася з Гонконгом за середньою тривалістю життя – 83,6 років і 84 роки. Багато людей пов’язують високу тривалість життя в Японії з історично більш здоровим харчуванням, ніж у західних країнах. Їхній раціон включає більшу кількість риби, менше червоного м’яса і більше овочів, а також менші порції.

В Японії багато діючих вулканів

В Японії налічується 110 діючих вулканів! Вчені відстежують 47 з цих активних вулканів через нещодавні виверження або можливість виверження.

Щороку відбувається понад 1 500 землетрусів

Саме так! Японія розташована на вершині або поруч з чотирма різними тектонічними плитами. Тихоокеанська, Євразійська, Північноамериканська та Філіппінська плити — це тектонічні плити.

Японія — одна з найбільш сейсмонебезпечних країн світу. Більшість цих землетрусів незначні та непомітні, але час від часу трапляються великі й руйнівні землетруси.

Ліси покривають 67% території Японії

Коли ви думаєте про Японію, ви, мабуть, уявляєте собі численні міста країни, але 67 відсотків території Японії вкриті густими лісами.

Нерідко на лісових стежках можна побачити знаки, що попереджають про небезпеку, пов’язану з ведмедями.

Японці надзвичайно прив’язані до природи

Ви побачите, що більшість японців глибоко цінують і люблять природу. Це пов’язано з вкоріненою духовністю релігії синтоїзму.

Причина в тому, що послідовники синтоїзму вірять, що вся природа, від річок і гір до каміння, наповнена духами.

В Японії знаходиться найглибша підводна поштова скринька

В Сусамі знаходиться найглибша у світі підводна поштова скринька. Сусамі — відоме рибальське містечко в провінції Вакаяма. Поштова скринька знаходиться на глибині 30 футів під водою і з 1999 року зібрала понад 32 000 листів.

Гора Фудзі — святе місце

Гора Фудзі — це не тільки найвища гора Японії, але й священне місце для релігії синтоїзму з сьомого століття. Цікаво те, що принцеса Коноханасакуя є Камі (божественною особою) гори Фудзі в синтоїстській релігії. Цвіт сакури є її символом.

Навіть якщо ви не є послідовником синтоїстської релігії, кажуть, що ви можете відчути спокій і моторошну атмосферу цієї місцевості.

В Японії є морозиво, яке не тане

Назва трохи вводить в оману, тому що морозиво таки з часом тане, але дуже повільно.

Це “нетануче” морозиво продається під назвою Kanazawa Ice. Навіть після п’ятихвилинного обдування теплим повітрям Kanazawa Ice зберігає свою форму.

Морозиво виготовляються з використанням поліфенольної рідини, видобутої з полуниці.

“Поліфенольна рідина має властивості ускладнювати розділення води та олії, тому ескімо, що містить її, довше зберігає початкову форму.

Відкриття цього поліфенолу було цілковитою випадковістю. Після землетрусу та цунамі 2011 року вчені шукали спосіб допомогти фермерам і знайти застосування полуниці, яке за своєю кондицією вже не підходила до продажу.

Випробувавши поліфенольну рідину як харчову добавку дослідницький центр виявив, що молочні продукти з додаванням екстракту не тануть.

Португалія стала першою європейською країною, яка відвідала Японію

Португальці були першою європейською країною, яка відвідала Японію у 1543 році, коли прибула до порту Нагасакі. Цей перший візит португальців ознаменував початок торгового періоду Нанбан, який тривав з 1543 по 1614 рік.

У цей період японці та португальці вільно торгували між собою. Японія познайомилася з новими технологіями та культурними практиками, такими як європейська зброя, європейські обладунки і європейські кораблі.

Ще одним шокуючим відкриттям цієї епохи стало те, що португальці привезли до Японії темпуру. Відтоді темпура стала однією з найпопулярніших страв.

На певний час Японія була повністю ізольована від світу

Через величезний вплив європейської культури на Японію з моменту їхньої першої зустрічі у 1543 році, Токугава Леміцу, сьогун Японії, у 1635 році закрив Японію для всіх іноземців.

У цей період будь-кого, хто користувався європейськими товарами, карали. Цей закон, відомий як Едикт Сакоку 1635 року, діяв понад 200 років.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про Китай

В Японії є шосе, яке проходить крізь будинок

Саме так! В Осаці швидкісна автомагістраль Ханшин проходить безпосередньо через 5, 6 і 7 поверхи будівлі Надбрамної вежі.

Насправді працівникам будівлі автостраду не заважає, оскільки стіни та підлога є звуконепроникними. Крім того, шосе фізично не торкається будівлі.

Японці дотримуються здорового харчування

Японська дієта вважається однією з найздоровіших дієт у світі. Раціон складається з традиційних продуктів харчування, таких як рис, риба та овочі.

Люди в Японії їдять менше жирної їжі, але з більшим вмістом мінералів і вітамінів. Одним з факторів, що сприяють довгій тривалості життя в Японії, є її дієта.

Останній імператор у світі

Японія — єдина у світі країна, яка має імператора. Попри те, що імператор Японії має невелику владу і в першу чергу є символічною фігурою, він залишається невід’ємною частиною японської традиції.

Нинішній імператор Японії — Нарухіто. Він зійшов на престол 1 травня 2019 року після того, як його батько, імператор Акіхіто, зрікся престолу 30 квітня 2019 року.

Японія — рай для мандрівників

Хоча піші прогулянки, безумовно, не перше, що спадає на думку більшості людей, коли вони відвідують Японію, країна має велику кількість гір і пішохідних маршрутів. Крім того, завдяки географічному розмаїттю країни, існує велика кількість різних видів походів на вибір.

Ви можете випробувати свою фізичну та психічну витривалість, піднявшись на величну гору Фудзі. Існує визнаний ЮНЕСКО маршрут або трекінг через Японські Альпи.

Японія має шосту у світі за довжиною берегову лінію

Японія має шосту у світі за довжиною берегову лінію. Вона трохи випереджає Австралію, Сполучені Штати та Антарктиду, які входять до першої десятки.

Загальна довжина берегової лінії Японії становить 18 486 миль. Тут знаходяться туристичні маршрути, скелі, пішохідні стежки, тихі прибережні містечка та одні з найбільших рибальських портів у світі.

Знамениті скелі Кітаямадзакі

Скелі Кітаямадзакі – це 5-мильна ділянка узбережжя Рікучу в північному регіоні Івате, де височіють 650-футові скелі. Ця місцевість відома тим, що в 1999 році вона посіла перше місце в категорії “природні ресурси: узбережжя”.

Обсерваторія Кітаямазакі забезпечує найкращий краєвид на узбережжя. Обсерваторія має три окремі оглядові майданчики на різній висоті. Ці майданчики дозволяють побачити різні види узбережжя з одного місця.

Ось кілька цікавих фактів про Японію. Звичайно, цим цікавим фактам немає кінця, і є ще багато цікавого! Японія — це 2000-річна країна з захоплюючою історією та традиціями.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link