10 цікавих фактів про Кенію

цікаві факти про кенію
 1. Кенійці – найкращі бігуни на короткі дистанції. Їм немає рівних у всьому світі. У 2012 році на Олімпійських іграх у Лондоні Девід Рудіша, виходець Кенії, подолав дистанцію у 800 м лише за 1 хвилину 40 секунд, що стало світовим рекордом році. Найкращі спортсмени із народності календжин принесли немало медалей своїй країні на Олімпіадах.
 2. Відома компанія Nike зняла рекламу нової колекції кросівок за участю молодого африканця із кенійського племені. У кінці відео хлопець говорить декілька слів своєю мовою, і на екрані з’являється гасло Nike – Just Do It. Пізніше виявилося, що кенієць виявляв невдоволення кросівками і попросив принести йому великі зручні черевики. 😂
 3. Країну названо на честь давнього вулкана Кенія. Він є другою за висотою африканською вершиною, чиї піки височіють над землею на 5200 метрів. Вулкан Кенія розташований у відносній близькості до екватора, втім це не заважає наявності 11 льодовиків, які знаходяться на горі. Вони забезпечують водою для пиття велику частину країни.
 4. Південний вулканічний острів озера Рудольф жителі називають Енвактенет, що означає «незворотній» Народ вважає, що сам острів – це скам’яніле тіло богині плодючості. У племенах говорять, що ті, хто насмілився поселитися на ньому, безслідно зникали, бо богиня забирала під землю молодиків та чоловіків.

  Острів Енвактенет на Google Maps
 5. Жителі Кенії називають своїм громадським транспортом матату – мікроавтобуси-маршрутки. Матату кенійською мовою означає «30 центів за поїздку», і хоча вартість прокату на сьогодні значно виросла, назва залишилася. На боці автобуса намальована жирна жовта смужка, що означає його належність до громадського транспорту.
 6. У Кенії існує поселення, де живуть та керують внутрішніми справами виключно жінки. Це плем’я називається Умоджа, що на суахілі означає «єдність». Кілька десятків жінок об’єдналися у пошуках безпечного місця для себе та своїх дітей. Вони стали жертвами насилля і побиття чоловіками, що змусило їх створити власне поселення, де вождем є Ребека Лолосолі.
 7. Основними джерелами прибутку у кенійських підприємців є туризм та кава. Туристи платять гроші за проживання у готелях, екскурсії, сафарі, а також за власноруч зроблені кенійськими жінками прикраси. Не зважаючи на те, що Кенія є одним із головних експортерів кави у світі, корінні жителі віддають перевагу чаю та пиву.
 8. Згідно з антропологічними археологічними дослідженнями, Кенія є колискою людської цивілізації. Знайдені на території сучасної республіки залишки пращурів людини нараховують близько 3 мільйонів років. Крім цього, вченими були досліджені залишки скам’янілого крокодила віком до 200 мільйонів років.
 9. Кенія є країною, де можна побачити всю знамениту африканську п’ятірку: слона, носорога, лева, буйвола та леопарда. Республіка знаменита заповідниками та парками. Близько 39% ссавців не зустрічаються ніде по всій планеті, окрім Кенії. На території охоронних зон суворо заборонено полювання. Сафарі стало значити екскурсії у дику природу.
 10. Один із незвичних для нашого погляду танців належить саме племені Масаї. Його виконують лише представники чоловічої статі, що показує їх з найкращої сторони для майбутніх наречених. Танець складається в основному із високих стрибків угору. Який хлопець покаже найвищий стрибок, той і буде достойним чоловіком.
Танець масаїв

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link