10 цікавих фактів про ОАЕ

Цікаві факти про ОАЕ

2 грудня відзначають День Незалежності Об’єднаних Арабських Еміратів. Дізнайтесь цікаві факти про цю країну.

 1. Цензура
  В Об’єднаних Арабських Еміратах заборонено користуватися соціальними мережами, критикувати уряд, будь-кого з членів королівської родини, представників влади та поліцейських. У якості покарання в ОАЕ досі використовуються удари батогом, побиття камінням та смертна кара. Найтяжчими злочинами є вихід з ісламу, торгівля наркотиками та гомосексуалізм.
 2. Обіг золота
  Громадяни країни купують дуже багато золота. Коли чоловік робить своїй обраниці пропозицію, він повинен подарувати їй 5 кг золота на знак свого щирого кохання. При тому, що в Еміратах дозволене багатоженство, позашлюбні зв’язки караються законом. Також на вулицях не можна цілуватися й обіймати партнера за інтимні частини тіла та живіт. 
 3. Мільйонери на зарплаті
  Зараз населення країни становить приблизно 5 мільйонів людей. З них 59 000 є мільйонерами, а середня заробітна плата держслужбовця складає 10 000 $. За народження хлопчика передбачено виплату у розмірі 50 000 $, а на весілля — 19 000 $. Цей фактор пояснює, чому ОАЕ вважаються однією з найбагатших держав у світі. 
 4. Країна-оазис
  До сімдесятих років XX століття на місці країни була тільки пустеля. Але після оголошення незалежності в ОАЕ, завдяки грамотному вкладанню доходів від продажу нафти у розвиток сільського господарства, туризму та промисловості, держава швидко набула економічного добробуту. За всю історію існування в ній жодного разу не було дефолту.
 5. Чим би дитя не тішилось…
  Найбільш популярною розвагою вважається сафарі пустелею на позашляховиках. Також місцеві жителі часто влаштовують перегони верблюдів. Цікаво, що тваринами керують роботи. Така ж система існує й у метро, де керування здійснюється комп’ютерами, а не людьми. 
 6. Дрес-код
  За прозорий або надто відкритий одяг на вулиці можна отримати нарікання та попередження від поліцейських. Але закону, який передбачає за це покарання, зараз не існує. Суворого дрес-коду потрібно дотримуватися при відвідуванні мечетей. Також туристок, які одягнені фривольно, попереджають про небезпеку з боку емігрантів з інших азійських країн. 
 7. Від Ізраїлю до Катару
  До недавнього часу в країні діяла заборона на усе, що містило позначку «Made in Israel» та було пов’язане із цією державою. Але у міру нормалізації відносин заборона була знята. А ось з 2017 року відносини з Катаром, навпаки, погіршилися. Тому законом ОАЕ заборонено висловлювати симпатію до цієї країни.
 8. Не тицяй пальцем і сиди рівненько!
  В ОАЕ треба на всі предмети вказувати всією долонею. Непристойним вважається вказувати пальцем, звертати увагу на чиїсь ноги, показувати свої оголені ступні, а також сидіти, схрестивши ноги. Тримати їжу, приймати чи дарувати подарунки, давати й брати документи або візитні картки треба лише правою рукою. 
 9. У в’язницю за фото
  В країні є закон, який забороняє оприлюднювати в інтернеті фото людей без їхньої згоди на це. Також без цього не можна фотографувати окремих людей на вулиці та у громадських місцях. За порушення цього закону може бути накладено штраф або винесено покарання у вигляді позбавлення волі від 6 місяців до 7 років.
 10. Рамадан і для туристів
  У священний місяць Рамадан заборонено публічно їсти, пити, жувати гумку та палити з перших променів до заходу сонця навіть туристам. Але це можна робити у кафе та ресторанах, коли двері зачинені, й цього не можуть бачити сторонні люди. У Рамадан навіть не можна демонстративно ковтати слину. Покаранням може стати місяць арешту або штраф у 1000 дирхамів.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link