День Незалежності Кенії

День Незалежності Кенії

12 грудня Кенія відзначає головне національне свято, День незалежності. Інша назва цієї дати – День незалежності республіки. 

Читайте нашу статтю:10 цікавих фактів про Кенію

цікаві факти про кенію

Кенія

Кенія – це країна на східному узбережжі Африки зі столицею в місті Найробі. На території держави розмаїтий рельєф, адже тут є савани, рівнини, гірські пагорби, багатий тваринний та рослинний світ.

Схожі події: День Незалежності Республіки Уганда та День Незалежності Республіки Конго

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Кенія почала стрімкий розвиток у період Середньовіччя, коли потрапила у коло інтересів арабських та персидських купців. На узбережжі були збудовані морські порти з метою торгівлі. У 1498 році під час експедиції Васко да Гами на кенійській території висадилися португальці й розпочали боротьбу за владу над країною. Але майже до кінця XIX сторіччя Кенія залишалася під арабською владою. 

У 1880 році територія Східної Африки була розділена між Німеччиною та Великобританією, у Кенії почали правити англійці. А вже у 1944 році в країні розпочалася визвольна боротьба, пізніше розгорнулося повстання «мау мау». В 1963 році Великобританія визнала за необхідне надати країні незалежність. Офіційно 12 грудня 1964 року Кенія була оголошена республікою і стала незалежною державою.

Позначки:
Copy link