Цікаві факти про бойскаутів та скаутський рух

Цікаві факти про бойскаутів та скаутський рух

12 квітня в Україні відзначають День скаута, а 22 лютого також святкують Міжнародний день бойскаутів. Пропонуємо до вашої уваги цікаві факти про скаутів.

Скаутинг – це всесвітній рух. Сьогодні скаутський рух діє в 217 країнах і налічує 38 мільйонів учасників по всьому світу. В скаутингу діти і дорослі об’єднуються в загальній тривалій грі в розвідників, в прагненні бути корисними іншим людям, природі і світу в цілому.

Слово «скаут» перекладається з англійської як «розвідник».

Американське аерокосмічне агентство NASA здавна підтримує відносини зі скаутами. Більше 60% всіх колишніх і діючих астронавтів свого часу брали участь в скаутському русі.

11 з 12 осіб, що ходили по місяцю і 180 з 312 американських астронавтів є скаутами.

Спочатку скаутинг був задуманий для підготовки хлопчиків до служби в армії.

Скаути допомагали ФБР збирати базу відбитків пальців. Директор ФБР Дж. Едгар Гувер співпрацював з бойскаутами Америки і запропонував їм створити нашивку-спеціальність «Відбитки пальців». Для отримання нашивки скаутам необхідно було зібрати відбитки пальців кількох американців. Зібрані відбитки хлопчики самостійно відправляли до Відділу цивільної ідентифікації ФБР.

В Америці в 1911-1918 роках для того, щоб отримати нашивку-спеціальність «Винахідник», кандидату потрібно було зареєструвати патент. Це вам не бабусю перевести через дорогу.

Джеймс Уест був першим керівником бойскаутів Америки. Він погодився обійняти цю посаду на 6 місяців, проте покинув її лише 32 роки по тому.

Найпопулярніше скаутське хобі – колекціонування нашивок. Ціна деяких колекцій сягає декількох тисяч доларів.

Могила Засновника скаутського руху Баден-Пауелла знаходиться в Кенії і є національним пам’ятником.

Скаути Індонезії – найчисленніша скаутська організація в світі. У неї входить понад 21,5 мільйона людей.

Один з найбільш численних підрозділів бойскаутів знаходиться в США. Американська організація бойскаутів була створена в 1910 році. Наразі в ній перебувають близько 3 млн дітей і близько 1 млн дорослих.

Скаутська емблема – трипелюсткова лілія. На фото.

Ігл-скаут (Eagle Scout – «Скаут Орел») – вищий ранг американських бойскаутів. Щоб заслужити таке звання, бойскаут повинен отримати безліч нагород і втілити в життя особливий проект, який буде корисний скаутському руху.

У дитинстві скаутами були такі відомі люди, як Стівен Спілберг і Девід Бекхем. Пол Маккартні і Джон Леннон теж були скаутами. Дебют Пола Маккартні був в скаутському таборі, він співав перед своїми товаришами-скаутами на Джемборі в липні 1957 року.

Скаутинг в усьому світі відкритий як для дівчаток, так і для хлопчиків. Бойскаути Америки офіційно почали приймати до своїх лав дівчат лише в 2017 році.

Стати скаутом можна в будь-якому віці. Зовсім не обов’язково кілька років бути вовченям, щоб потім стати скаутом. Навіть якщо вам 30 і ви ніколи не ходили в похід, ви можете стати скаутом.

Долучитися до скаутського руху в Україні та дізнатися про нього більше можна на сайтах

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link