- Ренато Віола – знаменитий кухар з Італії, що готує піцу із найдорожчих інгредієнтів. До складу страви може входити соковите м’ясо кальмара, лангуста та омара, декілька видів ікри та сир, створений із молока молодих корів. Попри високу ціну – €8300, піца користується великою популярністю.
- Дюма, мандруючи Неаполем, присвятив цілий розділ методикам та рецептурі приготування справжньої італійської піци у своїх подорожніх записках. У цьому розділі можна знайти рецепти страви на основі найрізноманітніших інгредієнтів: сало, оливкова олія, анчоуси та свіжі томати, сир та цибуля.
- Піца вважалася невибагливою стравою для зубожілих людей. Її можна було приготувати з будь-чого, що дозволено вживати у їжу. Основою традиційно було розкатане тісто із твердих сортів борошна, а у якості начинки використовували лише томати, рясно посипані спеціями та олією. Ситна страва добре втамовувала голод.
- Вегетаріанська страва, за основу якої беруть овочі та морепродукти, може служити чудовою профілактикою захворювань. Запобігання інсульту, а також насичення клітин організму корисними вітамінами та мікроелементами у тому числі є ключовою властивістю італійської піци.
- Парфуми із чарівним ароматом справжньої італійської піци можна придбати у парфумерного бренду Деметер. Високий попит на туалетну воду зумовлений насамперед її незвичністю. За невисоку ціну, а саме 2 долари, можна відчути на собі аромат піци.
- Офісні співробітники в Америці страждають від заборони замовлення піци на робоче місце. Вважається, що незліченна кількість ділової документації була зіпсована саме жирними слідами рук, які були забруднені апетитною італійською стравою.
- У кожній країні піца має власну відмінну особливість. Наприклад, в Америці піца вирізняється своєю висотою – майже у 2 рази вище неапольського оригіналу. Також відбувається заміна деяких інгредієнтів у начинці: у Франції додають смажені яйця, а у Китаї розкладають начинку, не залишаючи вільних країв.
- Справжня італійська піца традиційно може бути приготована за 1,5 хвилини у спеціальній дров’яній печі за температури 400 градусів. Дотримання класичної рецептури надає страві характерної м’якості всередині та хрусткої скоринки ззовні. Піца повинна бути ароматною та рум’яною, не підгорілою.
- На стіл подають гарячу піцу, при цьому важливо слідкувати за її температурою. Найсмачніша страва – лишень з печі. У посудині її ділять на шматочки, гострячок загортають всередину, а основну частину, трикутничок, скручують у формі кораблику. Такі маніпуляції проводяться, щоб начинка не стікала вниз.
- Основа рецептури піци походить від звичайнісінького коржа із начинкою. Саме через таку елементарність та простоту приготування страви, довгий час у світі йдуть суперечки, хто ж має право називатися засновником піци: вікінги, єгиптяни чи все ж таки італійці.
Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!
Читайте нашу статтю: Дієтична піца

Було цікаво❓Поділіться з друзями! 👇