Європейський день велосипеда

День велосипедиста

Щороку 3 червня у Європі відзначається День велосипедиста, який пов’язаний зі зростанням популярності велосипедів. Свято було запроваджено 12 квітня 2018 року ООН за пропозицією соціолога Лешека Сібільського. Документ підтримало 56 країн. Метою свята є підтримання культури їзди на велосипеді, адже це найбільш екологічний та дешевий варіант пересування.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  • Свято має велике міжнародне значення. Популяризуючи пересування за допомогою велосипедів, ми можемо зберегти чистоту навколишнього середовища.

Зараз європейці починають активно користуватися саме цим видом транспорту. За статистикою перше місце по частоті пересування на велосипедах займають Нідерланди, де понад 90% населення є велосипедистами. 

А у Великій Британії найчастіше заможні люди пересідають на велосипед. Натомість англійці з невеликим достатком надають перевагу приватній автівці або суспільному транспорту.

У Німеччині є місто Фрайбург, яке виділило цілий квартал для пересування тільки на велосипеді. Під’їжджаючи до кварталу, слід залишити машину у спеціальному гаражі та пересісти на двоколісний транспорт.

Позначки: