День Господарських Судів України

День Господарських Судів України

Працівники господарських судів України 4 червня мають право святкувати та приймати вітання. Цього дня на початку літа у 1991 році Верховна Рада України затвердила закон «Про арбітражний (господарський) суд», а пізніше, 6 листопада, прийняла Арбітражний процесуальний кодекс України. Ці події стали відправною точкою для святкування Дня господарських судів України.

Схожі події:
🇺🇦 День працівників суду України
🇺🇦 День судового експерта України
🇺🇦 Всесвітній день міжнародного правосуддя

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Господарські відносини – частина нашого життя. Кожен день укладається безліч контрактів з купівлі-продажу, хтось вступає у право власності або втрачає його тощо. Такі відносини регулюються господарським законодавством країни, а господарські суди України регулюють спори між учасниками цих відносин. 

Судова влада почала зароджуватися ще у часи Древнього Риму, коли римляни для вирішення ярмаркових спорів зверталися до судді та присяжних. Розвиток торговельних відносин призвів до необхідності створення подібних установ в інших країнах. В Україні судова система сформувалася на початку XIX сторіччя та з того часу основні її положення кардинально не змінились.

Позначки:
Copy link