Всесвітній день сноуборду

Всесвітній день сноуборду

Що це за день?

Всесвітній день сноуборду (World Snowboard Day) – цю подію з нетерпінням чекають усі сноубордисти світу. Адже саме вона знаменує Всесвітній день сноуборду та вказує на відкриття нового зимового сезону. Зазвичай подію бурхливо відзначають на всіх гірськолижних курортах світу. Цей день активно святкується з 2006 року в США, країнах Європи та навіть в Китаї. Дата проведення визначається організатором.1

Катання на сноуборді або сноубординг – це екстремальний вид спорту, під час якого спортсмен спускається по засніженому гірському схилі на спеціальній дошці, що називається сноубордом. Спускатися можуть як професіонали, так і любителі. Однак, для якісного спуску необхідно мати хорошу фізичну підготовку та освоїти певні навички. Для захисту від можливих травм слід використовувати відповідні захисти та шоломи.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день сноуборду?

Всесвітній день сноуборду запроваджено Європейською Асоціацією Спорядження для всіх видів спорту на дошках, до яких також входить сноубординг. До організації свята також долучилися Всесвітня федерація сноуборду, гірськолижні курорти, любительські клуби тощо. Історія цього виду спорту має понад 100 років та складається з кількох етапів розвитку.

Схожі події Всесвітній день трюків та Міжнародний день скейтбордингу

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Перший снерфер або як все починалося?

Майже 60 років тому, а саме в 1963 році, американський восьмикласник активно взяв участь в шкільному проєкті – створенні дошки, яка б дозволяла кататися з гір. Свій винахід він назвав «скай борд».

Ще один американець Шерман Поппен скористався популярністю серфінгу та створив так званий снерф – дошку для серфінгу на снігу, зв’язавши між собою дві лижі. Спорядження прийшлося до душі його доньці та друзям.

Поппен запатентував свій винахід та замовив першу партію снерферів у компанії Brunswick. Перші серії нового спорядження швидко розкупили. В 1966 році було продано понад 500 000 снерферів. Для того, щоб привернути увагу до нового виду спорту, організовувалися змагання, у яких взяв участь Джейк Бертон Карпентер, який згодом також докладе чимало зусиль до створення нового різновиду сноубордів.

Створення сучасного сноуборду

Розробка різних варіацій дощок для катання на засніжених горах продовжувалася. Так з’явився Skiboard Боба Вебера, який вперше випустив спорядження з кріпленнями.

Варіант, наближений до сучасного сноуборду, був розроблений американцем Дмитрієм Миловичем. Його прототип мав форму дошки для серфінгу та металеві канти. Винахіднику знадобилося багато років для того, щоб отримати патент на свою дошку, а запатентувавши свій винахід, він продав його Джейку Бертону Карпентеру, який вже на той час непогано освоїв їзду на снерфах.

Джейк Бертон Карпентер довго працював над своїми розробками перед тим, як створити сноуборд Бертона. Паралельно Боб Веббер сконструював дошку для гірського катання з поліетиленовою основою. Свої штрихи додав і Том Сімс, завдяки йому сноуборд отримує деку від скейтборду. Так почалося серійне виробництво скібордів Сімс.

Перший сучасний сноуборд з викривленою формою був створений Майком Олсеном.

Нове спорядження та нові трюки

З 60-х років 20-го століття вже відбувалися щорічні змагання на снерфах. Проходили вони в штаті Мічиган. Поль Грейвз показав глядачам приголомшливі трюки, чим вразив натовп. На цьому ж змаганні Джейк Бертон Карпентер виявив бажання виступити на своїй дошці з гумовими кріпленнями, але йому знадобилися неабиякі зусилля, щоб переконати організаторів змагань у такій можливості, адже спорядження було не схожим на звичний снерф.

Великою подією, що привернула велику увагу журналістів була побудова першого хафпайпу – місце змагань у вигляді половини труби, що вимощена на вкритій снігом поверхні. Тоді вже почали активно говорити про зародження сноуборду – нового різновиду гірського спорту.

Масове виробництво

У 1980 році почалося масове виробництво нових споряджень для спуску із засніжених схилів, які отримали назву сноубордів. Був розроблений новий матеріал для вироблення ковзної поверхні – P-Tex, який не потребував будь-якого додаткового догляду. З кожним наступним роком кількість компаній по випуску сноубордів збільшувалася в геометричній прогресії.

В 1982 році в США (штат Вермонт) відбулися перші змагання зі сноусерфінгу на національному рівні. Змагатися потрібно було у двох дисциплінах: швидкісного спуску та слалому. У боротьбі за першість взяли участь найкращі спортсмени країни та самі розробники сноуборду – Джейк Бертон Карпентер та Том Сімс. 

1983 рік ознаменувався для сноубордистів появою спорядження з новими кріпленнями, які мали високу спинку.

Популярність у світі

Перші змагання в Європі відбулися у Швеції, на гірськолижному курорті Санкт-Моріц в 1986-му році. 1994 рік став важливим для кожного прихильника сноуборду, адже цей вид спорту було включено до Олімпійських ігор.

В 1998 році Олімпіада в Японії (Нагано) відбулася зі скандалом. Канадський райдер Росс Ребальятті, що завоював золото в гігантському слаломі, викурив марихуану.  Золоту медаль йому таки вручили, адже за словами спортсмена він випадково вдихнув дим наркотику напередодні на вечірці друзів.

У 2000-ні роки сноубординг розвивається величезними темпами: налагоджується виробництво сноубордів, для цього виду спорту відкриваються нові курорти, щороку проходять різноманітні змагання.

Всесвітній день сноуборду в історії

 • 1929
  Першим зареєстрованим випадком спуску зі схилу на кшталт сноубордингу було спуск на широкій дошці одного австрійця.
 • 1963
  Американський восьмикласник активно взяв участь в шкільному проєкті – створенні дошки, яка б дозволяла кататися з гір. Свій винахід він назвав «скай борд».
 • 1966
  Американець Шерман Поппен скористався популярністю серфінгу та створив так званий снерф – дошку для серфінгу на снігу, зв’язавши між собою дві лижі.
 • 1960 ?
  Почали відбуватися щорічні змагання на снерфах. Проходили вони в штаті Мічиган.
 • 1980
  Почалося масове виробництво нових споряджень для спуску із засніжених схилів, які отримали назву сноубордів.
 • 1982
  В США (штат Вермонт) відбулися перші змагання зі сноусерфінгу на національному рівні. Змагатися потрібно було у двох дисциплінах: швидкісного спуску та слалому.
 • 1983
  Ознаменувався для сноубордистів появою спорядження з новими кріпленнями, які мали високу спинку. 
 • 1986
  Відбулися перші змагання в Європі у Швеції, на гірськолижному курорті Санкт-Моріц.
 • 1994
  Сноубординг було включено до Олімпійських ігор.

🎁 Подарунки на Всесвітній день сноуборду

Сноуборд Jones Snowboards Mind ExpanderСноуборд чоловічий
Сноуборд Jones Snowboards Wm's Twin SisterСноуборд жіночий
Гірськолижна Маска захисна iSpirit original для лиж та сноуборду SkullГірськолижна Маска захисна для лиж та сноуборду
Чохол на колесах для лиж сноуборда Travel Extreme FreeRide, блакитні стропиЧохол на колесах для лиж та сноуборду
Шолом гірськолижний POC Skull Orbic X SPIN MШолом гірськолижний
Ідеї подарунків на Всесвітній день сноуборду

Як відзначати Всесвітній день сноуборду?

Цей день відкриває новий зимовий сезон. Лунають цікаві пропозиції від гірськолижних курортів, які намагаються привернути увагу туристів. Проводяться цікаві змагання як для новачків, так і для професіоналів у цьому виді спорту.

Кожен, хто бажає долучитися до святкування, має можливість сповнитися веселою дружньою атмосферою та зробити декілька захопливих спусків.

До речі, деякі курорти пропонують безкоштовні спуски, уроки сноубордингу. Також у Всесвітній день сноуборду проводяться концерти за участю відомих зірок.

Чому ми любимо цей день? 

Ця дата покликана популяризувати вид спорту, який досі вважається відносно новим у світі.

Кожен може спробувати себе у ролі сноубордиста, та для цього потрібно попіклуватися про свій фізичний стан. Адже для того, щоб тримати рівновагу на дошці під час спуску, необхідна неабияка підготовка.

Міжнародний день сноуборду – це веселе свято є особливо важливим для молоді. Сповнені сил юнаки та дівчата мають можливість відправитися на зимовий курорт, щоб спробувати свої сили у досить цікавому спорті, або просто повеселитися з користю для самопочуття та здоров’я.

Коли будемо відзначати Всесвітній день сноуборду?

РікДатаДень тижня
202023 грудняСереда
202123 грудняЧетвер
202223 грудняП’ятниця
202321 грудняЧетвер
202423 грудняПонеділок
 1. https://www.worldsnowboardfederation.org/ []
Позначки:
Copy link