Всесвітній день фетбайку

Всесвітній день фетбайку

У першу суботу грудня відзначають Міжнародний день фетбайку. Перші байки на широких шинах з’явилися на фото в англійських періодичних виданнях для велосипедистів ще до 1932 року. Тоді на фото був зображений велосипедист на байку с товстими покришками. Винайдення фетбайка приписують Марку Грюнвальду з Аляски, який і придумав цей термін.

У 2022 році Всесвітній день фетбайку відзначається 3 грудня

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

📚 Радимо прочитати нашу статтю Цікаві факти про велосипед

Завдяки ширині покришки і низькому тиску, він має високу прохідність на пухких, засніжених або піщаних трасах, а також у важкопрохідних місцевостях з високою травою. На типових велосипедах проїхати такими шляхами складно або неможливо. 

Ширина покришок у таких велосипедах становить 3,5-5 дюймів, а обід може досягати завширшки 10 см.

Важливим етапом формування руху та розвитку цього напрямку став офіційний чемпіонат США 2015 року. Американські штати задають тенденцію розвитку фетбайкінгу, яку переймають інші країни. 

Для фетбайкерів влаштовують змагання, а в Декорі, штат Айова, проводять щорічний чемпіонат світу Pugsley World Championships. Рух фетбайкінгу поступово перетворюється з елементу захоплення до спортивного напрямку.

Схожа подія: Всесвітній день велосипедистів

Почитайте та дізнайтеся – скільки велосипедів виробляється в світі щороку, який рекорд швидкості велосипеда, а також, в яких країнах велосипеди використовують найбільше.

Позначки: