Європейський день велосипеда

День велосипедиста

Щороку 3 червня у Європі відзначається День велосипедиста, який пов’язаний зі зростанням популярності велосипедів. Свято було запроваджене 12 квітня 2018 року ООН за пропозицією соціолога Лешека Сібільського. Документ підтримало 56 країн. Метою свята є підтримання культури їзди на велосипеді, адже це найбільш екологічний та дешевий варіант пересування.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про велосипед

цікаві факти про велосипед
  • Свято має велике міжнародне значення. Популяризуючи пересування за допомогою велосипедів, ми можемо зберегти чистоту навколишнього середовища.

Велосипед – популярний та екологічний

Зараз європейці починають активно користуватися саме цим видом транспорту. За статистикою перше місце по частоті пересування на велосипедах займають Нідерланди, де понад 90% населення є велосипедистами. 

Схожі події:
🚵 Всесвітній день велосипеда
🚵 День народження велосипедного спорту
🚵 Міжнародний день «В школу пішки або на велосипеді»
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

А у Великій Британії найчастіше заможні люди пересідають на велосипед. Натомість англійці з невеликим достатком надають перевагу приватній автівці або суспільному транспорту.

У Німеччині є місто Фрайбург, яке виділило цілий квартал для пересування тільки на велосипеді. Під’їжджаючи до кварталу, слід залишити машину у спеціальному гаражі та пересісти на двоколісний транспорт.

Коли будемо відзначати День велосипедиста?

РікДатаДень
20243 червняПонеділок
20253 червняВівторок
20263 червняСереда
20273 червняЧетвер
20283 червняСубота
Позначки:
Copy link