Всесвітній день боротьби з інсультом

Що це за день?

29 жовтня – ми відзначаємо Всесвітній день боротьби з інсультом.
Інсульт є одним з найпоширеніших захворювань у всьому світі, зокрема, у нашій країні. Цей стан займає 2 місце серед найтяжчих захворювань України. Що таке інсульт і чому ми приділяємо йому таку увагу? Інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу, через раптове припинення кровопостачання мозку. Наслідком захворювання може бути інвалідність, яка змінює якість життя та праці людини. Це дуже актуальна проблема у нашій країні і вона займає одне з найважливіших місць у медицині.

Схожі події:
🧠 Всесвітній тиждень інсульту
🧠 Всесвітній день мозку
🧠 Всесвітній день обізнаності про пухлини головного мозку

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день боротьби з інсультом?

У 2004 році Всесвітня організація охорони здоров’я підняла серйозне питання про таку глобальну проблему, як інсульт. А 2006 рік відзначається, як перший рік заснування Всесвітнього дня боротьби з інсультом. Для чого це було здійснено? Щоб люди з різних куточків світу підіймали питання, відповіді на які допомагають зрозуміти причину виникнення, заходи боротьби та наслідки інсульту. Кожного року, цього дня у лікарнях, школах, підприємствах та в офісах проводяться конференції, симпозіуми, виступи, опитування та інше. Це відбувається для того, щоб розповсюдити відповідну інформацію, щоб люди мали достатньо знань та навичок для боротьби з тяжким захворюванням та запобіганню його.

Термін «інсульт» має латинське походження і перекладається, як «удар». 460 років до н.е. Гіппократ вперше описав такий симптом, як «втрата свідомості», що є наслідком захворювання головного мозку. І це вважається першою згадкою про інсульт.

Всесвітній день боротьби з інсультом в історії

  • 460 років до н.е.
    Гіппократ вперше описав такий симптом, як «втрата свідомості», що є наслідком захворювання головного мозку.
  • 2004
    Всесвітня організація охорони здоров’я поставили питання про необхідність заснування дня боротьби з інсутльтом.
  • 2006
    Перше відзначання Всесвітнього дня боротьби з інсультом.

Статистика

Україна займає серед європейських країн друге місце за серцево-судинною захворюваністю. За статистикою, в Україні 11,8 мільйонів хворих на артеріальну гіпертензію, 9 млн – на ішемічну хворобу серця та 1 млн – на цукровий діабет. Українська асоціація боротьби з інсультом щороку діагностує цереброваскулярні патології понад у 140 тисяч українців. Третина з них — працездатного віку; 30–40 % пацієнтів з інсультом помирають упродовж перших 30 днів, до 50 % – протягом року від початку захворювання; а 20–40 % тих, хто вижили – стають залежними від сторонньої допомоги (12,5 % мають первинну інвалідність). І лише до 20 % – повертаються до первинного способу життя.

Якщо вести здоровий образ життя, дотримуватися певних заходів профілактики та упереджувати головні фактори ризику, то можна на 80% знизити ризики розвитку інсульту.

Часті Питання та відповіді про Всесвітній день боротьби з інсультом

Які головні прояви інсульту?

Клініка інсульту: людина не може посміхнутися, якщо її попросити (куточки губ опускаються); вимова нерозбірлива, неякісна та плутана (людина не відповість на запитання); якщо попросити підняти кінцівку, хворий не зможе підняти, бо буде слабкість, оніміння у руці; інколи, інсульт може проявитися інтенсивним головним болем. 

Як запобігти інсульту?

Це дуже просто, якщо дотримуватися здорового образу життя. Найефективніша профілактика:
– Фізичні вправи, які правильно підібрані під вашу конституцію тіла.
– Контрастний душ для зміцнення судин.
Правильне та здорове харчування.
– Виключення куріння та алкоголю.
– Уникання стресів та негативних емоцій.

Які основні хвороби можуть призвести до інсульту?

Це артеріальна гіпертензія, миготлива аритмія, цукровий діабет, аневризми та інше. Звісно, якщо вести пасивний та нездоровий образ життя, палити та вживати алкоголь – можна отримати інсульт, не зважаючи на вік та стать.

Чому важлива ця подія?

Незалежно від того, ким ви працюєте, що ви робите у своєму житті – ви повинні вміти надавати першу медичну допомогу. Адже, ми не знаємо, що може трапитися з нами, нашими друзями та близькими. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, як «інсульт», то завдяки цьому дню – ви можете дізнатися і розповісти іншим, як боротися і упереджувати цю хворобу. Бо не тільки медична допомога потрібна, але й психологічна. Ця хвороба «вбиває» головний мозок, та змінює емоційний стан, відношення до втрачених функцій. Неважливо, скільки вам років, якої ви статі, яка у вас генетика чи професія, «інсульт» молодшає кожного року. Тому, Всесвітня організація охорони здоров’я попіклувалася про наші вміння та знання, призначивши 29 жовтня Днем боротьби з інсультом.

Коли будемо відзначати День боротьбі з інсультом?

РікДатаДень тижня
202129 жовтняП’ятниця
202229 жовтняСубота
202329 жовтняНеділя
202429 жовтняВівторок
202529 жовтняСереда
Copy link