Всесвітній день мозку

Всесвітній день мозку

22 липня кожного року відзначається важлива подія – Всесвітній день мозку. Таку дату започаткувала Всесвітня федерація неврології ще у 1957 році. Зараз до організації входять більше 120 професійних асоціацій неврологів із різних країн. Однією з цілей роботи федерації є вивчення хвороб, які можуть порушувати мозкову діяльність, та пошук засобів для збереження ясності розуму до кінця життя людини.

Метою Всесвітнього дня мозку є привернення уваги людства до цього головного органу центральної нервової системи, підвищення поінформованості щодо необхідності підтримки мозку у здоровому стані.

Саме мозок відповідає за функціонування усіх органів та систем організму. Від його роботи залежить життєздатність людини, можливість здійснювати інтелектуальну діяльність та проявляти фізичну активність. Розділ медицини – неврологія вивчає різні захворювання центральної та периферичної нервової системи й головного мозку, що є її найважливішим органом.

Треба пам’ятати, що спорт, повноцінне харчування, якісний сон, відмова від шкідливих звичок та постійний розвиток – основа здоров’я мозку.

Цікаві факти

  • Вага мозку людини становить приблизно 2% від загальної маси, але, незважаючи на це, даний орган споживає найбільшу кількість енергії.
  • Алкоголь призводить до кисневого голодування мозку.
  • Куріння погіршує когнітивні функції.
Позначки: