День працівників целюлозно-паперової промисловості

У 2008 році, розглянувши неодноразові прохання виробників паперу встановити їхнє професійне свято, Президент України видав указ, згідно з яким щороку в третю суботу жовтня Україна святкує День працівників целюлозно-паперової промисловості.

У 2023 році День працівників целюлозно-паперової промисловості відзначається 21 жовтня.
Схожі події:

🌲 Український День навколишнього середовища (День довкілля)
🌲 День працівників лісу
🌲 Міжнародний день лісів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Паперова продукція

Найпоширенішим матеріалом у світі є папір. Та процес його виробництва є довгим і деревозатратним.

  • Щоб отримати 1 тонну паперової продукції, потрібно використати до 3 тонн деревини.

Щорічний світовий обсяг виробництва паперової продукції становить 350 млн т. З них близько 0,9 млн т виробленого паперу припадає на підприємства України, що дало змогу державі посісти 36 місце у рейтингу країн-виробників даної продукції.

Целюлозно-паперова промисловість в Україні

Власний папір Україна почала виробляти з ганчір’я у XIII ст. у місті Галичі, але документи про діяльність українських папірень збереглися лише з XVI ст. Знайдено матеріали, відповідно до яких з XVI до початоку XX століття на території України існувало щонайменше 200 паперових фабрик.

Сьогодні в Україні налічується 50 підприємств, які виготовляють різні види паперу та картону. Для виробництва паперової продукції використовують первинну сировину, тобто целюлозу, та вторинну – макулатуру.

Целюлозу отримують із деревини хвойних та листяних порід, а також із відходів лісопиляння та обробки дерева. Зважаючи на те, що в Україні запаси целюлози невеликі, майже всі підприємства виробляють картонно-паперову продукцію з макулатури. 

Позначки:
Copy link