14 жовтня – яке свято в Україні: День захисників і захисниць України, День Козацтва, Покрова тощо.

День створення УПА

День створення УПА

14 жовтня відзначають День створення УПА.
Детальніше
День пам'яті апостола від 70-ти Ананія

День пам’яті апостола від 70-ти Ананія

14 жовтня відзначають День пам'яті апостола від 70-ти Ананія.
Детальніше
День пам'яті преподобного Романа Солодкоспiвця

День пам’яті преподобного Романа Солодкоспівця

14 жовтня відзначають День пам'яті преподобного Романа Солодкоспівця.
Детальніше
День українського козацтва

День українського козацтва

У 1999 році Президент України видав указ щодо призначення 14 жовтня Днем українського козацтва. Дата обрана не випадково, оскільки саме в цей день віряни святкують Покрову Божої Матері, яка вважалася небесною берегинею козаків. Тому це свято ще називається Козацька Покрова.
Детальніше
Покров Пресвятої Богородиці (Покрова)

Покрова Пресвятої Богородиці

Кожного року 14 жовтня християни відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Це свято символізує любов та заступництво Божої Матері за все людство.
Детальніше
День екологічної освіти

День екологічної освіти

День екологічної освіти святкують 14 жовтня, починаючи з 1991 року. 14 жовтня – це офіційна дата цього дня, але в деяких організаціях його святкують 26 січня та 12 травня.
Детальніше
День народження Вінні Пуха

День народження Вінні-Пуха

День народження Вінні-Пуха святкують 14 жовтня. Саме в цей день у 1926 році вийшла перша книга з цим персонажем.
Детальніше
Всесвітній день спірометрії і легеневого здоров'я

Всесвітній день спірометрії і легеневого здоров’я

Всесвітній день спірометрії та легеневого здоров'я (World Spirometry Day) проводиться 14 жовтня.
Детальніше
Міжнародний день ветеринарної медсестри

Міжнародний день ветеринарної медсестри

Міжнародний день ветеринарної медсестри проводиться у другу п’ятницю жовтня.
Детальніше
День захисників і захисниць України

День захисників і захисниць України

З 2014 року щорічно у жовтні 14 числа Україна відзначає одразу три головних свята для держави - це День захисників і захисниць України, Покрова Діви Марії (Богородиці) та День українського козацтва.
Детальніше
Всесвітній день стандартизації

Всесвітній день стандартизації

Міжнародний день стандартизації (World Standards Day) відзначається 14 жовтня. Святкується з 1970 року, коли президент Міжнародної організації зі стандартизації запропонував відзначати цей день, щоб привернути увагу до важливості стандартизації для світової економіки.
Детальніше

ЯКЕ СВЯТО 14 ЖОВТНЯ?

Підписуйтесь на наші канали та розсилку

Яке ще свято сьогодні? Знаєте ще свята чи події в цей день? Напишіть нам, ми розповімо всім!

Які іменини 14 жовтня?

В цей день святкуються іменини Романа.
Детальніше
В цей день святкуються іменини Віри.
Детальніше
В цей день святкуються іменини Григорія.
Детальніше
Сьогодні святкуються іменини Петра.
Детальніше
Сьогодні святкуються іменини Олександра.
Детальніше
Сьогодні святкуються іменини Михайла.
Детальніше
В цей день святкуються іменини Івана.
Детальніше

Хто народився 14 жовтня?

1940 - Лесь Сердюк
Український актор театру та кіно, народний артист України.
Детальніше
1939 - Ральф Лорен
Американський модельєр одягу.
Детальніше

Основні свята: День захисника України, День Козацтва, Покрова, День створення УПА

14 жовтня в Україні відзначають надзвичайно важливі свята. В першу чергу, звичайно, це:

День захисника України або День захисників і захисниць України, є державним святом і зазвичай є вихідним, але вихідні дні були відмінені на період воєнного часу. Свято було засноване для вшанування героїв, які боронили і боронять незалежність та територіальну цілісність України. Цього дня ми згадуємо солдатів та офіцерів Української армії, Національної гвардії України, Національної поліції України, Прикордонної служби України, Служби безпеки України та інших військових підрозділів, які присвятили своє життя боротьбі за безбеку нашої країни. Свято як ніколи актуальне, адже наші воїни стоять на захисті територіальної цілісності України. То ж давайте вшануємо мужність захисника вітчизни – низький тобі уклін.

Не менш значущим є Днем українського козацтва, який збігається з релігійним святом Покрови. Богородиця була покровительницею Січі і козаків. Козаки ж були відомі своєю військовою звитягою і любов’ю до свободи. Це був справді незалежний народ, який часто протистояв офіційній владі. Козаки також були відомі своєю щедрістю та любов’ю до музики та танців.

Покрова. Свято відзначається на честь явлення Богородиці апостолу Петру та апостолу Якову Великому в Єрусалимі. Це сталося 1 жовтня 42 року нашої ери. Свято припадає на 1 жовтня за юліанським календарем, але оскільки юліанський календар відстає від григоріанського на 13 днів, у нас воно відзначається 14 жовтня.

Важливий день для всіх нас! Сьогодні українці святкують День створення Української повстанської армії. Свято відзначається на честь створення УПА у 1942 році. Це була українська військова та політична організація, яка боролася за незалежність України.

Також в цей день відзначають День стандартизації. Неодмінне явище в нашому глобалізованому суспільстві. Це свято відзначається на згадку про день, коли було створено міжнародну систему мір і ваги. Ця система була створена для того, щоб полегшити торгівлю та комерцію між різними країнами. Це свято відзначають люди у всьому світі, і це день, коли ми згадуємо, наскільки важливими є стандарти в нашому житті.

Варто також виділити позитвне свято — День народження Вінні-Пуха. 14 жовтня в далекому 1926 році була видана перша книга з плюшевим ведмедиком. Це особливий день для всіх, хто любить Вінні-Пуха та його друзів. Порадуйте і ви себе переглядом улюбленої серії з цим персонажем. А можливо ви захочете згадати дитинство і поринути в спокійну атмосферу лісу із цієї чудової книги? Пам’ятаєте, як вона починається? Ми нагадаємо:

Перед вами звичайний плюшевий ведмедик. Як бачите, він спускається сходами слідком за своїм другом Крістофером Робіном, головою донизу, і перелічує східці власною потилицею: бум, бум, бум! Іншого способу долати східці він поки що не знає. Правда, часом йому здається, що коли б на хвильку перестати бумкати й гарненько подумати, то можна було б знайти якийсь інший спосіб. Та саме подумати йому, на жаль, і ніколи.

Алан Олександр Мілн «Вінні-Пух та його друзі»

Корисно? ❤️ Збережіть та поділіться з друзями!