14 жовтня – яке свято в Україні: День захисників і захисниць України, День Козацтва, Покрова тощо.

День створення УПА

День створення УПА

14 жовтня відзначають День створення УПА.
Детальніше
День екологічної освіти

День екологічної освіти

День екологічної освіти святкують 14 жовтня, починаючи з 1991 року. 14 жовтня – це офіційна дата цього дня, але в деяких організаціях його святкують 26 січня та 12 травня.
Детальніше
День народження Вінні Пуха

День народження Вінні-Пуха

День народження Вінні-Пуха святкують 14 жовтня. Саме в цей день у 1926 році вийшла перша книга з цим персонажем.
Детальніше
Всесвітній день спірометрії і легеневого здоров'я

Всесвітній день спірометрії і легеневого здоров’я

Всесвітній день спірометрії та легеневого здоров'я (World Spirometry Day) проводиться 14 жовтня.
Детальніше
Всесвітній день мігруючих птахів

Всесвітній день мігруючих птахів

Всесвітній день мігруючих птахів має дві дати – у другу суботу травня та в другу суботу жовтня.
Детальніше
Міжнародний день африканських пінгвінів

Міжнародний день африканських пінгвінів

Міжнародний день африканських пінгвінів також називають Днем обізнаності про пінгвінів та відзначають у другу суботу жовтня. У південній півкулі мешкають 17 різновидів пінгвінів, причому в Африці – лише один вид.
Детальніше
Міжнародний день Пінотажу

Міжнародний день Пінотажу

Міжнародний день Пінотажу проводиться щорічно у другу суботу жовтня. Пінотаж – це сорт винограду, який виведено у Південній Африці. Він використовується для створення вина с дуже м’яким смаком.
Детальніше
Всесвітній день стандартизації

Всесвітній день стандартизації

Міжнародний день стандартизації (World Standards Day) відзначається 14 жовтня. Святкується з 1970 року, коли президент Міжнародної організації зі стандартизації запропонував відзначати цей день, щоб привернути увагу до важливості стандартизації для світової економіки.
Детальніше
Європейський день донорства та трансплантації органів

Європейський день донорства та трансплантації органів

Європейський день донорства та трансплантації органів відзначається у другу суботу жовтня. Запроваджений Радою Європи у 1996 році.
Детальніше
Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги

Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги

Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги відзначається в другу суботу жовтня.
Детальніше

ЯКЕ СВЯТО 14 ЖОВТНЯ?

Підписуйтесь на наші канали та розсилку

Яке ще свято сьогодні? Знаєте ще свята чи події в цей день? Напишіть нам, ми розповімо всім!

Завітайте також до нашого розділу Цікаві факти.

Які іменини 14 жовтня?

В цей день святкуються іменини Микити.
Детальніше
В цей день святкуються іменини Романа.
Детальніше
В цей день святкуються іменини Григорія.
Детальніше
В цей день святкуються іменини Миколи.
Детальніше
Сьогодні святкуються іменини Петра.
Детальніше
Олександр - значення імені, історія, іменини
Сьогодні святкуються іменини Олександра.
Детальніше
В цей день святкуються іменини Івана.
Детальніше

Хто народився 14 жовтня?

1940 - Лесь Сердюк
Український актор театру та кіно, народний артист України.
Детальніше
1939 - Ральф Лорен
Американський модельєр одягу.
Детальніше

Основні свята: День захисника України, День Козацтва, Покрова, День створення УПА

14 жовтня в Україні відзначають надзвичайно важливі свята. В першу чергу, звичайно, це:

День захисника України або День захисників і захисниць України, є державним святом і зазвичай є вихідним, але вихідні дні були відмінені на період воєнного часу. Свято було засноване для вшанування героїв, які боронили і боронять незалежність та територіальну цілісність України. Цього дня ми згадуємо солдатів та офіцерів Української армії, Національної гвардії України, Національної поліції України, Прикордонної служби України, Служби безпеки України та інших військових підрозділів, які присвятили своє життя боротьбі за безбеку нашої країни. Свято як ніколи актуальне, адже наші воїни стоять на захисті територіальної цілісності України. То ж давайте вшануємо мужність захисника вітчизни – низький тобі уклін.

Не менш значущим є Днем українського козацтва, який збігається з релігійним святом Покрови. Богородиця була покровительницею Січі і козаків. Козаки ж були відомі своєю військовою звитягою і любов’ю до свободи. Це був справді незалежний народ, який часто протистояв офіційній владі. Козаки також були відомі своєю щедрістю та любов’ю до музики та танців.

Покрова. Свято відзначається на честь явлення Богородиці апостолу Петру та апостолу Якову Великому в Єрусалимі. Це сталося 1 жовтня 42 року нашої ери. Свято припадає на 1 жовтня за юліанським календарем, але оскільки юліанський календар відстає від григоріанського на 13 днів, у нас воно відзначається 14 жовтня.

Важливий день для всіх нас! Сьогодні українці святкують День створення Української повстанської армії. Свято відзначається на честь створення УПА у 1942 році. Це була українська військова та політична організація, яка боролася за незалежність України.

Також в цей день відзначають День стандартизації. Неодмінне явище в нашому глобалізованому суспільстві. Це свято відзначається на згадку про день, коли було створено міжнародну систему мір і ваги. Ця система була створена для того, щоб полегшити торгівлю та комерцію між різними країнами. Це свято відзначають люди у всьому світі, і це день, коли ми згадуємо, наскільки важливими є стандарти в нашому житті.

Варто також виділити позитвне свято — День народження Вінні-Пуха. 14 жовтня в далекому 1926 році була видана перша книга з плюшевим ведмедиком. Це особливий день для всіх, хто любить Вінні-Пуха та його друзів. Порадуйте і ви себе переглядом улюбленої серії з цим персонажем. А можливо ви захочете згадати дитинство і поринути в спокійну атмосферу лісу із цієї чудової книги? Пам’ятаєте, як вона починається? Ми нагадаємо:

Перед вами звичайний плюшевий ведмедик. Як бачите, він спускається сходами слідком за своїм другом Крістофером Робіном, головою донизу, і перелічує східці власною потилицею: бум, бум, бум! Іншого способу долати східці він поки що не знає. Правда, часом йому здається, що коли б на хвильку перестати бумкати й гарненько подумати, то можна було б знайти якийсь інший спосіб. Та саме подумати йому, на жаль, і ніколи.

Алан Олександр Мілн «Вінні-Пух та його друзі»

Корисно? ❤️ Збережіть та поділіться з друзями!

Share via
Copy link