Введення в храм Пресвятої Богородиці

Введення в храм Пресвятої Богородиці

Що це за свято?

Свято представлення Марії святкується як у Східних, так і в Західних церквах. Це нагадує про той день у житті єврейської дівчинки на ім’я Марія (Мар’ям), коли її батьки, святий Яким та Анна, віддали її Господу у храмі, де вона присвятила Йому своє життя. Це одне з дванадцяти найбільших церковних свят та одне з трьох на честь Пресвятої Богородиці. Введення в храм описує дитячі роки Пречистої Діви Марії. Свято має на меті розповісти про приготування Марії бути Божою Матір’ю. Всі пісні та гімни, що використовуються під час Богослужінь в цей день неймовірно поетичні. Святкування проходять в один день до дати та чотири дні після дати події.  Щорічно свято відзначають 21 листопада (4 грудня).

Як виникла ідея святкування Введення в храм Пресвятої Богородиці?

Біблія переказує, що подружня пара не могла мати дітей. Яким та Анна щодня молилися та у своїх молитвах обіцяли Богові, що якщо в них народиться дитина, то вони віддадуть її на служіння Господу.

Роки дитинства Марії були тихими, як і належить її смиренню. Святе Письмо нічого не говорить нам про них. З усім тим, легко зрозуміти, чому ранні християни прагнули дізнатись більше про її життя до євангельської розповіді про Благовіщення.

Отже, народне благочестя досить рано породило кілька простих історій, натхненних уривками Старого та Нового Завіту, і вони потрапили у християнське мистецтво, поезію та духовність. 

Одна з цих історій, мабуть, найбільш типова, говорить про Представлення Марії в храмі. Яким та Анна привели свою доньку до первосвященника Захарії в Єрусалимському храмі, подібно до того, як інша Анна, мати пророка Самуїла, принесла свого сина на служіння Богу в скинії, де виявилася його слава.

В цьому храмі Богородиця перебувала аж до заручин зі святим Йосифом. Проте, жодної біблійної історії раннього життя Богоматері не існує; ми маємо лише те, що передали нам народні традиції.

Першим письмовим текстом, який посилається на цю подію (що стало основою для подальших розповідей), є Протоевангеліє Якова, апокрифічний документ другого століття.

“Апокрифічний” означає, що він не належить до канону книг, натхненних Богом. Але це не означає, що він не містить нічого істинного. Насправді церква включає цю сцену у свою літургію, опускаючи, можливо, легендарні елементи.

Свято Введення проголосили в VII столітті. Саме 21 листопада трирічну Діву Марію батьки привели до храму. Дорога до храму зайняла три дні. Дівчинка самотужки піднялася по п’ятнадцяти сходинках та увійшла до храму. Після цього первосвященник Захарія ввів її у Святе Святих, куди звичайні люди увійти не могли.

Це була усміхнена, працьовита молода дівчина, приємна для всіх, хто був поруч. Коли вона молилася, глибоко розуміючи Святе Письмо, вона часто міркувала над пророцтвами, які сповіщали про прихід Спасителя.

Свято Введення Марії вчить нас, що Богоматір належала лише Богові, що вона була повністю віддана душею та тілом таємниці спасіння, яка є таємницею нашого Творця, який наближається до своїх створінь.

Як святкувати Введення в храм Пресвятої Богородиці ?

Насамперед у свято Введення Пресвятої Діви Марії не можна сильно веселитися. Попри те, що подія здебільшого припадає на будні дні, люди намагаються з самого ранку піти до церкви.

В цей день категорично забороняється брати шлюби. Не можна робити важку роботу, а також, як і в інші церковні свята – шити, прати та прибирати.

У це день прийнято давати милостиню всім, хто її попросить. 

Чому важлива ця подія? 

Сьогоднішнє свято підкреслює нашу відповідь на Божі дари. Мати та батько Марії молилися Богові щодо дитини і дотрималися своєї обіцянки. Осмислення цього свята в тому, що батьки-віряни повинні залучати свої дітей до віри.

Листівки до дня Введення в храм Пресвятої Богородиці

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

🎥 Мультфільм про Введення в храм Пресвятої Богородиці

Коли будемо відзначати Введення в храм Пресвятої Богородиці?

РікДатаДень тижня
20204 грудняП’ятниця
20214 грудняСубота
20224 грудняНеділя
202321 листопадаПонеділок
202421 листопадаСереда
Copy link