Преподобного Аврамiя Працелюбного, Печерського

Преподобного Аврамія Працелюбного, Печерського

Третього вересня за новим стилем (21 серпня за старим стилем) вшановується пам’ять Преподобного Аврамія Працелюбного, Печерського

Схожі події: День пам’яті преподобного Феодора Мовчазного та День пам’яті преподобного Павла Комельського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Про походження та життя Аврамія Працелюбного відомостей майже не збереглося, адже він відзначався своєю великою покірністю та скромністю. Із Патерика відомо лише, що він спасався у монастирі в кінці XII – початку XIII ст., проявляючи велику працьовитість, за що і був прозваний Працелюбним. Помер Преподобний на початку XIII століття у віці приблизно 50 років. Його мощі сьогодні зберігаються у Ближніх печерах Києво-Печерської лаври поряд із мощами Нифонта Новгородського та Ісаї чудотворця Печерського. Був канонізований у 1643 році за митрополита Петра Могили. Загальноцерковне вшанування пам’яті Аврамія почалося у другій половині XVIII століття.

  • Преподобному Аврамію Працелюбному, Печерському моляться тоді, коли настають фінансові труднощі, або коли бракує сил і натхнення виконати будь-яку роботу. До мощей Аврамія прикладаються безробітні, які прагнуть знайти роботу, або ті, хто планує виїжджати за кордон на заробітки.
Позначки:
Рекомендовано
3 вересня – день Святого апостола Фадея Едеського. Фадей Едеський…