Апостола Фадея

Апостола Фадея

21 серпня – День Святого апостола Фадея Едеського. Фадей Едеський один із числа 70 апостолів, єврей за походженням, народився в Едесі – сирійському місті. Його не слід плутати із Юдою Фадеєм із числа дванадцяти апостолів.

Схожі події: День пам’яті святого апостола Пилипа та День пам’яті святого апостола Никанора

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Перебуваючи в Єрусалимі під час свята, Фадей почув проповідь Івана Предтечі. Слова Івана так його надихнули, що він вирішив прийняти хрещення в Йордані та залишитись на Святій Землі. Пізніше Фадей став учнем Спасителя і був обраний до числа 70 апостолів. Після Вознесіння Спасителя Фадей Едеський почав проповідувати у Месопотамії та Сирії. Повернувшись на батьківщину в Едес, він навернув у християнство князя Авгаря, підтверджуючи свої проповіді чудесами – вилікувавши Авгаря від прокази. Пізніше він заснував церкву у фінікійському місті Віріті, сучасному Бейруті.

Традиції та повір’я на День Святого апостола Фадея Едеського

  • Можуть снитися віщі сни.
  • Люди вірять також, що цього дня знаки можуть відкрити майбутнє людини та її сім’ї. 
  • Вважається, що у цей день не можна витрачати багато грошей, припасів, їжі.
  • Також не можна ходити у гості та приймати гостей, бо це може викликати сварки. Взагалі, цього дня вдома повинні залишатися лише найближчі та рідні люди.
  • Третє вересня потрібно провести у спокої та тиші, при хорошому настрої, без сварок, образ, злості та інших негативних емоцій.
Позначки:
Copy link