Преподобного Пимена Печерського

Преподобного Пимена Печерського

7 (20) серпня відмічають свято Преподобного Пимена Печерського. Відомий християнський подвижник жив у XI сторіччі. З самого дитинства він страждав на важку хворобу (був паралізований). Будучи глибоко віруючою людиною, Пимен не просив у Бога зцілення. Навпаки, він звертався з молитвами про продовження своїх страждань, оскільки сподівався завдяки їм здобути спасіння.

Схожі події: День пам’яті преподобного Аврамія Затворника та День пам’яті святителя Сави, архієпископа Сербського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Після прийняття постригу у монахи преподобний Пимен більше 20 років провів у лежачому стані, не маючи можливості самостійно себе обслуговувати. Люди, які доглядали за ним, часто залишали його без їжі та води. Однак Пимен не висловлював жодного незадоволення їх поведінкою. Одного разу він помолився за лежачого чоловіка. Останній одужав та Пимен узяв з нього слово, що він присвятить життя догляду за важкохворими. Коли через деякий час цей брат вирішив відмовитися від взятої на себе місії, хвороба повернулася. Пимен повторно зцілив його, пообіцявши велику нагороду тим, хто доглядає хворих.

За три дні до смерті Пимен став повністю здоровим. Він встиг попрощатися з братами, прийняти причастя та поклонитися гробу Антонія. Пимен сам обрав місце свого поховання біля двох іноків. Про одного із них він сказав, що вбрана ним схима зітліє через порушення заповідей. Тоді як інший інок, похований без схими, буде вбраний у неї після смерті завдяки благочестивому життю. Через деякий час його слова повністю справдилися.

Коли будемо відзначати день Преподобного Пимена Печерського?

РікДатаДень
20247 серпняСереда
20257 серпняЧетвер
20267 серпняП’ятниця
20277 серпняСубота
20287 серпняПонеділок

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link