Міжнародний день захисту прав тварин

Міжнародний день захисту прав тварин

Щорічно в той самий день, що й День прав людини – 10 грудня, світова громада  відзначає День прав тварин.

Схожі події:
🐕 Тиждень захисту тварин
🐕 Всесвітній день захисту лабораторних тварин
🐕 Всесвітній день безпритульних тварин

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Міжнародний день захисту прав тварин в історії

Дату, що запропонувала  Генеральна асамблея ООН в 1998 році, було обрано не випадково – вона підкреслює, що тварини мають такі самі права на життя та свободу, як і людина.

Мета заснування події

Цей день об’єднує всіх, хто стає на захист тварин, та має на меті привернути увагу людства до морально-етичних проблем пов’язаних з тваринами. Саме тому в усьому світі більше 20 років 10 грудня проводяться масові акції та благодійні заходи. В них активісти закликають відмовитися від жорстокого ставлення до “братів наших менших”. Починаючи з домашніх улюбленців та закінчуючи екзотичними та дикими тваринами, популяція яких з кожним роком стрімко зменшується.

Захист тварин в Україні та світі

Звісно, Україна має свої нормативно-правові акти та закони, які захищають тварин від жорстокого поводження. Але треба зазначити, що в інших країнах закони значно суворіші. Так, в Китаї за вбивство панди злочинець може бути покараний довічним ув’язненням або навіть втратити своє життя. А більшість європейських країн та США карають правопорушників не лише значними штрафами, а й позбавленням волі до 3 років.

Позначки:
Copy link