Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Щорічно 11 грудня відзначається Всесвітній день хворого на бронхіальну астму.

Схожі події:
🫁 Всесвітній день боротьби з астмою
🫁 Всесвітній день боротьби проти астми і алергії
🫁 Всесвітній день легенів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія заснування Всесвітнього дня хворого на бронхіальну астму

Відповідний день засновано у 1998 році за ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та приурочено до Всесвітньої наради з профілактики та боротьби з астмою, яка проходила в Барселоні.

Бронхіальна астма

Бронхіальна астма – це хронічна хвороба, яка характеризується нападами задухи та хрипами різного ступеню частоти й важкості. Найчастіше захворювання фіксують у дітей та молоді. Статистика говорить, що 10% дітей страждають на астму, хворих дорослих менше – 5%. Екологія дуже сильно впливає на захворюваність бронхіальною астмою, саме тому відсоток хворих серед жителів сільської місцевості нижче, ніж у жителів міста майже на півтора відсотка.

Мета заснування події

Всесвітній день хворого на бронхіальну астму створений задля підвищення освіченості пацієнтів, медичного персоналу та суспільства загалом, покращення медичної допомоги хворим та привернення уваги до цієї хронічної хвороби.

  • До речі, в Україні діє програма «Доступні ліки» на певні медичні ліки для хворих на бронхіальну астму, за якою можна отримати потрібні медикаментозні засоби безкоштовно чи за невелику плату.
Позначки:
Copy link