Ханука

Ханука

Ханука в перекладі з івриту означає оновлення, освячення. З року в рік єврейський народ відзначає це давнє релігійне свято, яке розпочинається 25 кіслева (третій місяць у єврейському календарі) і триває вісім діб до початку наступного місяця – тевета. За цивільним календарем у 2023 році початок Хануки припадає на 7 грудня, а кінець на 15 грудня. Друга назва події – Хаг Урим («Свято Вогнів»).

У 2023 році Ханука відзначається у період з 7 по 15 грудня

Схожі події:
🕎 Шавуот
🕎 Єврейський Новий рік «Рош ха-Шана»

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Ханука в історії

Ханука з’явилася ще у 2 столітті до н.е. в пам’ять про звільнення та очищення Храму після перемоги Хашмонеїв (Маккавеїв) у повстанні проти царя Антіоха IV. Коли більшість євреїв зрадили свою віру, невелика група відданих людей врятували Храм та повернули своїх братів до Всевишнього, до віри прабатьків.

Традиції та звичаї

Ханука не забороняє працювати та не зобов’язує до особливої трапези, проте у єврейській традиції заведено накривати святковий стіл, співати пісні, читати славослів’я, розмовляти на теми з Тори.

Існує особливий звичай: розпалення свічок в ханукії (світильник) протягом усіх восьми днів за прийнятим порядком і способом запалення та місцем встановлення світильника.

Позначки:
Copy link