Міжнародний день вина «Каріньян»

Міжнародний день вина «Каріньян»

Міжнародний день вина «Каріньян» (International Carignan Day) відзначається кожного року у останній четвер жовтня, присвячений сорту винограду Каріньян, історичному сорту винограду, який колись широко вирощувався в таких регіонах, як Лангедок-Руссільйон у Франції. Цей день проливає світло на значення винограду, його історію та його відродження у виноробстві.

Історичне значення каріньяну

Каріньян, відомий під різними назвами залежно від країни, має багату історію, особливо у Франції. У Лангедок-Руссільйон Каріньян колись був настільки поширений, що протягом значної частини минулого століття став найпоширенішою виноградною лозою у Франції. До середини 20-го століття Каріньян був основою виноробства, особливо в 1950-х і 1960-х роках. Його широке розповсюдження було зумовлене насамперед високою врожайністю.

Однак, незважаючи на широке розповсюдження, Каріньян стикався з певними проблемами. Сорт винограду був пізньостиглим і мав репутацію непридатного для раннього споживання. Як зазначає винний експерт Янчіс Робінсон, Каріньян вважався “непридатним для раннього споживання, але негідним для дозрівання”. Таке сприйняття призвело до занепаду його популярності.

Відродження каріньяну

Незважаючи на труднощі та дещо заплямовану репутацію винограду в середині 20-го століття, Каріньян пережив відродження. Завдяки кільком відданим виробникам, які розпізнали потенціал старих лоз Каріньяну, цей сорт винограду отримав нове дихання. Ці виробники використовували старі лози для виробництва багатих, фруктово-землянистих вин Каріньян, які зараз користуються попитом серед любителів вина.

Для тих, хто цінує такі вина, як зінфандель, мерло або купажі Кот-дю-Рон, Каріньян пропонує чудовий досвід. Найкращі вина з Каріньяну, як правило, походять зі старих лоз (vieilles vignes), де продуктивність винограду низька. Ці вина характеризуються багатим фруктовим смаком, м’якою текстурою та легкими танінами порівняно з такими винами, як Каберне.

Міжнародний день каріньяну – це можливість для любителів вина, виробників і продавців відсвяткувати цей історичний сорт винограду. Заходи, дегустації та акції, присвячені винам з Каріньяну, організовуються для того, щоб підкреслити унікальні характеристики винограду та його внесок у виноробну галузь.

Міжнародний день каріньяну – це більше, ніж просто вшанування сорту винограду; це свідчення стійкості та адаптивності виноробної галузі.

У 2023 році Міжнародний день вина «Каріньян» відзначається 26 жовтня.
Схожі події:
 
🍷 Міжнародний день вина «Каберне Совіньйон»
🍷 Міжнародний день вина «Карменер»
🍷 Міжнародний день вина Мерло

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link