День інтерсекс-людей

День інтерсекс-людей

День інтерсекс-людей (Intersex Awareness Day) або День обізнаності про інтерсексуальність, що відзначається щорічно 26 жовтня, є міжнародно визнаним днем, покликаним привернути увагу до проблем прав людини, з якими стикаються інтерсекс-люди. Цей день нагадує про виклики, з якими стикається інтерсексуальна спільнота, а також про необхідність більшого розуміння, прийняття та забезпечення прав інтерсекс-людей.

Історичне значення

Дата 26 жовтня бере свій початок з 1996 року, коли в Північній Америці відбулася перша публічна демонстрація інтерсекс-людей. Ця демонстрація відбулася біля приміщення в Бостоні, де Американська академія педіатрії проводила свою щорічну конференцію. Члени нині неіснуючого Товариства інтерсексуалів Північної Америки, включаючи активістів Моргана Холмса і Макса Бека, разом із союзниками з Transsexual Menace, мали на меті кинути виклик домінуючій медичній думці про косметичні операції для інтерсексуалів. Однак їх зустріли вороже і випровадили охоронці. Пізніше група вийшла на демонстрацію з плакатом “Гермафродити з почуттям власної гідності”. Відзначення цього дня розпочалося у 2003 році, коли Бетсі Драйвер та Емі Кояма створили центральний інформаційний сайт https://intersexday.org/

Схожі події:
🟨🟣 Міжнародний день камінг-ауту
🟨🟣 Міжнародний день займенників
🟨🟣 Міжнародний день небінарних людей

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Боротьба за права та визнання

Інтерсекс-люди довгий час стикалися з дискримінацією, медичними втручаннями та нерозумінням. 26 жовтня 1996 року члени Товариства інтерсексуалів Північної Америки та їхні союзники заявили про себе, влаштувавши демонстрацію на щорічній конференції Американської академії педіатрії в Бостоні. Вони публічно засудили операції на статевих органах немовлят без їхньої згоди, закликаючи медичну індустрію переглянути цю практику. Незважаючи на те, що лікарі тоді відмахнулися від них, рух за права інтерсексуалів з роками став сильнішим.

Сьогодні інтерсекс-активісти та їхні союзники продовжують організовувати заходи та демонстрації по всьому світу. Серед помітних акцій – протести проти медичних працівників, які проводять суперечливі операції неповнолітнім інтерсекс-людям, та установ, які підтримують таку практику. Наприклад, проект “Справедливість щодо інтерсексуальності” очолив кампанію проти дитячої лікарні ім. Лур’є в Чикаго, яка врешті-решт призвела до того, що установа принесла вибачення у 2020 році.

День обізнаності про інтерсекс слугує платформою для глобальних низових дій, спрямованих на припинення сорому, секретності та небажаних косметичних операцій на геніталіях інтерсекс-дітей. З 26 жовтня по 8 листопада інтерсексуальні організації по всьому світу висвітлюють проблеми, з якими стикаються люди, і кульмінацією цього процесу є День пам’яті інтерсексуалів та День солідарності з інтерсекс-людьми 8 листопада.

За ці роки відбулося кілька помітних заходів та акцій:

  • 2013: Сенат Австралії опублікував звіт про недобровільну або примусову стерилізацію інтерсексуальних людей.
  • 2014: Сенат Берліна опублікував заяву на підтримку самовизначення інтерсексуальних людей.
  • 2015: Фонд прав людини інтерсексуалів був заснований Лесбійським фондом за справедливість “Astraea”.
  • 2016: Управління Верховного комісара ООН з прав людини запустило інформаційний веб-сайт, а численні експерти ООН закликали покласти край порушенням прав людини щодо інтерсекс-людей.
  • 2017: Американська академія педіатрії опублікувала заяву до Дня обізнаності про інтерсексуальність, в якій визнала минулу демонстрацію.
  • 2018: OII Europe, ILGA-Europe та Європейська асоціація батьків випустили посібник з виховання дітей-інтерсексуалів.

    День обізнаності про інтерсексуальність слугує потужним нагадуванням про потребу в розумінні, прийнятті та правах інтерсексуальних людей. Завдяки глобальному відзначенню та акціям цей день має на меті пролити світло на проблеми, з якими стикається інтерсексуальна спільнота, і виступити на захист світу, в якому до кожної людини, незалежно від її статевої приналежності, ставляться з гідністю та повагою.
Позначки:
Copy link