Міжнародний день коноплі

Міжнародний день коноплі

Міжнародний день коноплі (International Hemp Day) — це день, присвячений підвищенню обізнаності про переваги коноплі та пропаганді її легалізації в усьому світі.

Він відзначається 21 квітня кожного року і став важливою подією для конопляної промисловості. Цей день є нагодою ознайомити людей із багатьма способами використання коноплі, включно з її потенціалом як сталого джерела їжі, клітковини та ліків.

Споріднені події:
✔️ Міжнародний день соняшника
✔️ Всесвітній день рису
✔️ Всесвітній день зерна або Міжнародний день цільнозернової продукції
✔️ Всесвітній день зернобобових

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Чи знали ви, що з конопель виготовляли одяг, мотузки, взуття та папір ще у п’ятому тисячолітті до нашої ери? Цей сорт конопель, відомий також як технічні коноплі, вирощують переважно для промислового та медичного використання. Конопля відрізняються від марихуани тим, що містять низький рівень ТГК (тетрагідроканабінолу) – сполуки, яка відповідає за “кайф”, пов’язаний з вживанням марихуани. Конопля має широкий спектр промислового використання, включаючи виготовлення корду, біопластику, взуття, паперу, одягу та конопляного бетону. Вона також відома своїм насінням, яке є поживним джерелом їжі, і конопляним молоком, яке є альтернативою молочним продуктам. Примітно, що коноплі, разом з бамбуком, є одними з найбільш швидкозростаючих рослин на Землі.

Історики вважають, що в епоху неоліту коноплі вирощували по всій північній півкулі, від Європи до Східної Азії, що, можливо, зробило їх однією з перших одомашнених рослин.

В останні роки Міжнародний день коноплі – це діяльність активістів та організацій, які закликають припинити стереотипне ставлення та криміналізацію коноплі. Цей день також є нагодою відзначити прогрес, досягнутий у легалізації коноплі та визнання її потенціалу як життєво важливого ресурсу для таких галузей, як сільське господарство, охорона здоров’я та текстильна промисловість. Популяризація властивстей коноплі та підвищення обізнаності про її різні застосування головна мета цієї події.

Коли будемо відзначати Міжнародний день коноплі?

РікДатаДень
202421 квітняНеділя
202521 квітняПонеділок
202621 квітняВівторок
202721 квітняСереда
202821 квітняП’ятниця
Позначки:
Copy link